Boeing та «Антонов» підписали угоду: спільно вироблятимуть військові безпілотники
Джерело: Rzeczpospolita
Українська та американська компанії уклали угоду про співпрацю у сфері виробництва безпілотників, а також матеріально-технічного забезпечення та капітального ремонту дронів, котрі застосовують ЗСУ проти російської армії.
Повідомляється, що сторони планують співпрацювати у сфері підготовки, матеріально-технічного забезпечення та капітального ремонту тактичних безпілотних літальних комплексів, які використовуються в Збройних силах України, зокрема безпілотника дальньої дії Boeing ScanEagle.
Також очікується, що Boeing скористається досвідом українців і шукатиме можливості для своїх інженерів підтримувати українські компанії.
Компанії також розроблятимуть спільні військові проєкти.
Президент компанії ДП “Антонов” Євген Гаврилов не приховував радості від співпраці з Boeing і анонсував спільні українсько-американські проєкти в майбутньому.
Сильна, інноваційна та ефективна оборонна промисловість є запорукою сталого економічного розвитку та національної безпеки. Ми дуже раді співпраці з Boeing, – наголосив Гаврилов.
Своєю чергою, президент і генеральний директор Boeing Тед Колберт розраховує на подальший розвиток контактів. Він також запевнив, що Boeing продовжує шукати можливості для спільних проєктів у цій країні.
Раніше ми повідомляли, що ДП “Антонов” відкрило новий центр безпілотників для розширення можливостей виробництва безпілотних систем і надання підтримки приватним виробникам з погляду експертизи та послуг. Державне підприємство диверсифікує основний бізнес із виробництва вантажних літаків у відповідь на війну Росії проти України.
- Після тилових випробувань новий український БпЛА SpyGun передали для тестування у зону бойових дій. Там його тестують українські розвідники.
- Щодо виробництва версії бойового дрона Aarok MALE угоду підписали ДП “Антонов” і французька компанія Turgis&Gaillard. Цей БпЛА у категорії Reaper (5,5 тонни) представили на Паризькому авіасалоні в червні.
- Сили оборони на передовій випробовують безпілотну універсальну роботизовану платформу Ironclad. Її створили за допомогою “технології перемоги від Brave1”.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.