Розвідники тестують новий український безпілотник SpyGun

Фото: t.me/DIUkraine/2669
Джерело: Головне управління розвідки
Після тилових випробувань новий український БПЛА SpyGun передали для тестування у зону бойових дій. Там його тестують українські розвідники.
БпЛА SpyGun призначені для глибинної розвідки, однак його також можна застосовувати для коригування вогню.
SpyGun розроблено українськими інженерами та проєктувальниками за ініціативи підприємця і волонтера Юрія Голика та тенісиста, а нині військовослужбовця ЗСУ Сергія Стаховського.
Комплекс складається з двох безпілотників та наземної станції управління.
Завдяки сучасній системі радіокерування з високим рівнем захисту від перешкод РЕБ літак-розвідник здатен працювати на дальності до 50 км.
Безпілотник обладнаний системою автоматичного повернення до точки зльоту, а високі аеродинамічні характеристики дозволяють пленерувати обраним маршрутом з вимкненими двигуном, економлячи заряд акумулятора.
Щодо інших характеристик:
- Час польоту без посадки ― 120-160 хв.
- Максимальна висота польоту ― 1500 м.
- Робоча висота ― 500-600 м.
- Швидкість ― 90 км/год.
- Камери ― курсова онлайн та GoPro.
- Запис фото та відео здійснюється на бортовий носій.
БПЛА SpyGun відносно недорогий та швидкий у виробництві з простим дизайном корпусу, що надає “Шпигуну” непомітності в небі під час роботи.
- Волонтер Сергій Притула продав на благодійному аукціоні карту з кабінету глави ГУР Кирила Буданова із роздробленою на частини Російською Федерацією за 14 мільйонів гривень. Усі кошти спрямують на п’ять комплексів БпЛА для потреб спецпідрозділів Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.