Розвідники тестують новий український безпілотник SpyGun

Фото: t.me/DIUkraine/2669
Джерело: Головне управління розвідки
Після тилових випробувань новий український БПЛА SpyGun передали для тестування у зону бойових дій. Там його тестують українські розвідники.
БпЛА SpyGun призначені для глибинної розвідки, однак його також можна застосовувати для коригування вогню.
SpyGun розроблено українськими інженерами та проєктувальниками за ініціативи підприємця і волонтера Юрія Голика та тенісиста, а нині військовослужбовця ЗСУ Сергія Стаховського.
Комплекс складається з двох безпілотників та наземної станції управління.
Завдяки сучасній системі радіокерування з високим рівнем захисту від перешкод РЕБ літак-розвідник здатен працювати на дальності до 50 км.
Безпілотник обладнаний системою автоматичного повернення до точки зльоту, а високі аеродинамічні характеристики дозволяють пленерувати обраним маршрутом з вимкненими двигуном, економлячи заряд акумулятора.
Щодо інших характеристик:
- Час польоту без посадки ― 120-160 хв.
- Максимальна висота польоту ― 1500 м.
- Робоча висота ― 500-600 м.
- Швидкість ― 90 км/год.
- Камери ― курсова онлайн та GoPro.
- Запис фото та відео здійснюється на бортовий носій.
БПЛА SpyGun відносно недорогий та швидкий у виробництві з простим дизайном корпусу, що надає “Шпигуну” непомітності в небі під час роботи.
- Волонтер Сергій Притула продав на благодійному аукціоні карту з кабінету глави ГУР Кирила Буданова із роздробленою на частини Російською Федерацією за 14 мільйонів гривень. Усі кошти спрямують на п’ять комплексів БпЛА для потреб спецпідрозділів Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
Центральний районний суд Дніпра обрав запобіжні заходи трьом фігурантам справи про фіктивну службу в ЗСУ. Депутатку Дніпропетровської облради взяли під варту за фейкову службу у ЗСУ.
Україна та Велика Британія запускають ініціативу зі спільного виробництва дронів для Сил оборони. Відповідної домовленості досягли президент Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Кір Стармер 23 червня.
Внаслідок ракетної атаки на Дніпропетровщину кількість загиблих зросла до 17 осіб. Понад 200 осіб зазнали поранень.
Україна та Данія зробили перший крок до запуску спільного виробництва озброєння. У Гаазі міністри оборони країн підписали Лист про наміри в межах ініціативи Build with Ukraine, погодженої під час зустрічі “Рамштайн”.
НАТО вже інвестувало майже 37 млн євро у цифрові проєкти для Збройних Сил України. Завдяки чому вдалося посилити супутниковий зв’язок, бойове управління та інформаційні системи української армії.