Бойовики ХАМАСу були під дією наркотиків під час нападу на Ізраїль – JP
Джерело: The Jerusalem Post
Відомо, що бойовики ХАМАС, які здійснили несподіваний напад 7 жовтня на Ізраїль, були під впливом каптагону – синтетичного стимулятора амфетамінного ряду, який таємно вироблявся в Південній Європі.
Таблетки вилучено з кишень багатьох терористів, які загинули на ізраїльській землі.
Зазначають, що цей наркотик, який також називають “кокаїн для бідних”, дозволяв терористам здійснювати жахливі вчинки з відчуттями спокою та байдужості, а також підтримувати їх у стані пильності протягом тривалого часу.
Каптагон став відомим у 2015 році, коли було виявлено, що його використовують бойовики ІДІЛ для придушення страху перед проведенням терористичних операцій.
Коли вплив терористичних організацій, таких як ІДІЛ, зменшився, Ліван і Сирія почали виробляти та розповсюджувати наркотики у великих масштабах.
Газа, зокрема, стала популярним ринком для наркотиків, особливо серед залежних молодих людей.
Каптагон належить до сімейства амфетамінів і спочатку був розроблений для лікування розладів уваги, нарколепсії та депресії. Попри високу залежність від нього і потенціал індукції психотичних реакцій, він продовжує користуватися популярністю на Близькому Сході завдяки своїй доступності та простоті виробництва. У бідніших країнах препарат можна придбати за долар-два, а в заможніших країнах він може коштувати до 20 доларів за таблетку.
Його основні ефекти включають збудження, почуття ейфорії, зменшення потреб у сні, пригнічення апетиту та забезпечення тривалої енергії.
- Напад на Ізраїль з боку палестинського угруповання ХАМАС 7 жовтня може стати одним з найбільших провалів ізраїльської розвідки з часів війни Судного дня 1973 року.
- Високопосадовець ХАМАСу Мусса Абу Марзук заявив, що угруповання тримає в заручниках близько 130 ізраїльтян, включаючи високопоставлених армійських посадовців.
- Представники терористичного угруповання ХАМАС заявили, що готові відпустити полонених, яких бойовики захопили під час нападу на Ізраїль. Це стане можливим лише за умови припинення ударів по Сектору Гази.
Служба безпеки України спільно з прокуратурою знешкодила злочинне угруповання, яке викрадало, катувало та вимагало гроші у підприємців і військових на Дніпропетровщині. Серед затриманих депутат місцевої ради, котрий зі спільниками вимагав 2,5 млн доларів у військового.
19 листопада глава МЗС України Андрій Сибіга здійснить візит до Сполучених Штатів з офіційним візитом.
Між Литвою та Швецією на дні Балтійського моря виявили черговий пошкоджений підводний кабель зв’язку, про що повідомив головний технічний директор литовської телекомунікаційної компанії Telia Андрюс Шемешкявічюс.
18 листопада Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки ООН, котрою закликали до негайного припинення бойових дій у Судані. Інші 14 членів органу підтримали документ, спрямований на розв’язання гуманітарної кризи.
Україна долучилася до Глобальної Платформи Кліматичного Клубу. Це механізм підтримки, покликаний прискорити декарбонізацію промисловості з високим рівнем викидів і сприяти промисловому розвитку з нульовим та низьким рівнем викидів.