Болгарські археологи знайшли в каналізації статую грецького бога

Джерело: Reuters

Болгарські археологи цього тижня під час розкопок у давньоримській каналізації натрапили на добре збережену мармурову статую, що зображає грецького бога Гермеса.

Фото: Reuters

Двометрову статую знайшли під час розкопок на місці стародавнього міста Гераклея Синтика на південному заході Болгарії, яке лежить неподалік від кордону з Грецією.

Археологи сказали, що після землетрусу, який зруйнував розгалужене місто приблизно в 388 році нашої ери, статую обережно помістили в каналізацію та засипали землею, що пояснює її добрий стан.

“Його голова збереглася. (Статуя) в дуже хорошому стані. Є кілька переломів на руках”, – сказав Людміл Вагалінський, який очолював групу археологів. 

Він додав, що знайдена статуя є римською копією давньогрецького оригіналу.

Російські окупанти безпілотником атакували медзаклад у Слов’янську на Донеччині.

Вранці 25 червня російські окупаційні війська атакували медзаклад у Херсоні.

На лівому березі Києва запроваджено екстрені відключення світла.

Ризик розвитку раку може залежати не лише від ваги, але й від того, коли відбувається збільшення ваги.

Контррозвідка Служби безпеки затримала ще одного коригувальника російських обстрілів по Запорізькій області. Зловмисником виявився громадянин РФ, який жив у прифронтовому селищі регіону і наводив повітряні атаки рашистів по обласному центру та прилеглих районах.