Болгарські археологи знайшли в каналізації статую грецького бога

Джерело: Reuters

Болгарські археологи цього тижня під час розкопок у давньоримській каналізації натрапили на добре збережену мармурову статую, що зображає грецького бога Гермеса.

Фото: Reuters

Двометрову статую знайшли під час розкопок на місці стародавнього міста Гераклея Синтика на південному заході Болгарії, яке лежить неподалік від кордону з Грецією.

Археологи сказали, що після землетрусу, який зруйнував розгалужене місто приблизно в 388 році нашої ери, статую обережно помістили в каналізацію та засипали землею, що пояснює її добрий стан.

“Його голова збереглася. (Статуя) в дуже хорошому стані. Є кілька переломів на руках”, – сказав Людміл Вагалінський, який очолював групу археологів. 

Він додав, що знайдена статуя є римською копією давньогрецького оригіналу.

За останніми даними, внаслідок двох потужних землетрусів, які сколихнули Венесуелу, загинуло близько 235 осіб, ще щонайменше 4300 зазнали поранень.

У Запоріжжі внаслідок атаки російського БпЛА поранень зазнали троє осіб.

У Харкові чоловік напав на співробітників ТЦК та СП з ножем, поранивши двох військовослужбовців. Один із них від зазнаних поранень помер.

Вночі 26 червня російські окупанти атакували Одеську область. Є пошкодження та постраждалий.

Протягом ночі війська РФ атакували Дніпропетровщину. Є постраждалий та руйнування.