Болгарські археологи знайшли в каналізації статую грецького бога

Джерело: Reuters

Болгарські археологи цього тижня під час розкопок у давньоримській каналізації натрапили на добре збережену мармурову статую, що зображає грецького бога Гермеса.

Фото: Reuters

Двометрову статую знайшли під час розкопок на місці стародавнього міста Гераклея Синтика на південному заході Болгарії, яке лежить неподалік від кордону з Грецією.

Археологи сказали, що після землетрусу, який зруйнував розгалужене місто приблизно в 388 році нашої ери, статую обережно помістили в каналізацію та засипали землею, що пояснює її добрий стан.

“Його голова збереглася. (Статуя) в дуже хорошому стані. Є кілька переломів на руках”, – сказав Людміл Вагалінський, який очолював групу археологів. 

Він додав, що знайдена статуя є римською копією давньогрецького оригіналу.

В Миколаївській області внаслідок російської атаки загорілося поле з пшеницею та суха трава на відкритій території. Площа пожежі склала 10 га.

У Сумах зросла кількість постраждалих унаслідок ранкової атаки РФ по місту.

Вперше в історії України арештовані криптоактиви передали в управління державі. Йдеться про понад 8,3 млн USDT – це понад 372 млн грн.

У Венесуелі кількість загиблих від двох землетрусів перевищила 900 осіб. Розбори завалів тривають, під ними можуть знаходитись ще сотні людей.

Вранці 27 червня російські загарбники вдарили дроном по цивільній автівці у Херсоні. Є поранений.