Болгарські археологи знайшли в каналізації статую грецького бога

Джерело: Reuters

Болгарські археологи цього тижня під час розкопок у давньоримській каналізації натрапили на добре збережену мармурову статую, що зображає грецького бога Гермеса.

Фото: Reuters

Двометрову статую знайшли під час розкопок на місці стародавнього міста Гераклея Синтика на південному заході Болгарії, яке лежить неподалік від кордону з Грецією.

Археологи сказали, що після землетрусу, який зруйнував розгалужене місто приблизно в 388 році нашої ери, статую обережно помістили в каналізацію та засипали землею, що пояснює її добрий стан.

“Його голова збереглася. (Статуя) в дуже хорошому стані. Є кілька переломів на руках”, – сказав Людміл Вагалінський, який очолював групу археологів. 

Він додав, що знайдена статуя є римською копією давньогрецького оригіналу.

Президент України Володимир Зеленський розповів про те, що розвідники здобули дані про ситуацію в Криму та на інших тимчасово окупованих територіях.

Японські вчені виявили на острові Хоккайдо сліди падіння астероїда, яке могло бути однією з причин масового вимирання динозаврів наприкінці крейдового періоду близько 66 мільйонів років тому.

Європейська партія зелених закликала лідерів ЄС провести екстрений саміт через хвилю аномальної спеки в Західній Європі. Політики вимагають посилити кліматичний захист і зупинити послаблення Green Deal.

Італія збільшила термін оформлення віз для громадян Росії більш ніж у півтора раза. Тепер розгляд документів триває понад 60 днів.

Талібан наказав заборонити державним службовцям по всьому Афганістану використовувати смартфони.