Боронячи Україну, загинув журналіст із Луганська, військовий Андрій Бучак

Джерело: Олена Бучак/Фейсбук

Захищаючи Україну на фронті, загинув журналіст із Луганська, військовослужбовець ЗСУ Андрій Бучак.

Про втрату повідомила його дружина Олена.

Назавжди 42. Так рано ти пішов. Коханий чоловік, вірний друг, завжди готовий прийти на допомогу, веселий, трішки романтик, мріяв, насолоджувався життям, любив подорожувати. Справжній патріот, любив Україну та боровся за її свободу. Ти завжди будеш в моєму серці. Твої воля та дух робили мене сильною. Намагатимусь жити за нас двох, як би важко це не було. Герої не вмирають! – написала Олена.

За даними порталу “Повернись”, Андрій Бучак зник 13 серпня 2024 року біля села Водяне (Донецька область).

Як повідомляє “Реальна газета”, Андрій Бучак мав у соцмережах нік Андрюха Луганський, у війську його позивний був Луганськ. На фронті був із 2014 року.

У 2000-х Андрій Бучак працював у луганській рекламно-інформаційній газеті “Кур’єр”. Брав активну участь у луганському майдані, а коли почалася війна, пішов до ЗСУ.

За даними Інституту масової інформації, Бучак став 93-м медійником, який загинув унаслідок повномасштабної агресії Росії.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.