Боррель: Режим Білорусі – співучасник у війні РФ проти України

Джерело: заява Жозепа Борреля

Верховний представник ЄС із закордонних справ та безпекової політики Жозеп Боррель заявив, що білоруський режим є співучасником незаконної агресивної війни Росії проти України.

Заяву дипломат зробив напередодні четвертої річниці сфальсифікованих президентських виборів у Білорусі в серпні 2020 року.

Крім політичної, військової та матеріально-технічної підтримки Москви режим Олександра Лукашенка “сприяв незаконній депортації українських дітей з тимчасово окупованих Росією територій України”, наголошено в заяві. Крім того, з 2021 року Мінськ організовував міграційний тиск біля зовнішніх кордонів ЄС.

Влада РБ також продовжує “масштабну кампанію насильства та залякування власного народу”, додав Боррель. У в’язницях Білорусі перебувають близько 1400 політв’язнів, і це лише мала кількість тих, хто з 2020 року пройшов через пенітенціарну систему з політично вмотивованих справ.

Лукашенко проводить тотальні репресії проти білоруського громадянського суспільства, правозахисників, вільних ЗМІ та журналістів, політичних опонентів, незалежних профспілкових діячів, представників нацменшин і, зрештою, проти всіх простих громадян, які висловлюють свою думку як усередині країни, так і за її межами, — наголосив дипломат.

Нещодавно Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про запровадження санкцій проти 28 осіб за їхню участь у репресіях і порушеннях прав людини в Білорусі.

  • 26 червня країни Європейського Союзу погодили пакет санкцій проти Білорусі, щоб спробувати перекрити шлях до уникнення обмежень щодо Росії.
  • Північна Корея прагне зміцнити зв’язки з Білоруссю, щоб “відкрити нову еру”, як цитує в середу, 24 липня, державне ЗМІ KCNA міністра закордонних справ КНДР Чхо Сон Хуея.
  • 16 липня міністр енергетики Литви Дайнюс Крейвіс повідомив, що оператори електромереж Естонії, Латвії та Литви підписали угоду про від’єднання від спільної електромережі Brell радянської епохи з Росією та Білоруссю.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.