Боррель запропонує країнам ЄС створити для України фонд з розробки дронів та ШІ

Джерело: El Diario

Верховний представник Європейського союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель виступить із пропозицією для країн-членів створити фонд допомоги для України, який буде націлено на розробку дронів і штучного інтелекту.

Він зауважив, що вирішальну роль у цій війні відіграють системи зв’язку та наведення.

Боррель підкреслив, що невеликі безпілотники, дальність польоту яких становить 20 кілометрів, можуть стати ключовим елементом в арсеналі України, оскільки вони дешеві у виготовленні і можуть бути ефективними для знищення танків та іншої важкої техніки противника.

Він зазначив, що тепер завдяки дронам ситуація на передовій стала більш прозорою, а тактика ведення бойових дій змінюється: танки використовуються як стаціонарна артилерія, що робить їх більш уразливими перед атаками дронів.

Боррель закликав до розвитку нових стратегій ведення війни, які базуються на використанні сучасних технологій, таких як штучний інтелект і блокування систем зв’язку противника, щоб протистояти загрозам, що виникають від масованих атак дронів.

Ми повинні нести класичні боєприпаси і підтримувати їх у сучасних аспектах ведення війни, таких як штучний інтелект. Потрібно розвивати технології, засновані на іншому типі ведення війни. І вони це роблять, поки що з великою майстерністю, але їм потрібно більше, – наголосив він.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.