Боррель заявив, що Ізраїль фінансував створення ХАМАСу

Джерело: Reuters

Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель заявив, що Ізраїль фінансував створення палестинського бойового угруповання ХАМАС, публічно заперечуючи прем’єр-міністру Ізраїля Біньяміну Нетаньягу, який заперечує такі звинувачення.

Противники ізраїльського уряду та деякі світові ЗМІ звинуватили уряди Нетаньягу у підтримці ХАМАСу протягом багатьох років, зокрема дозволивши Катару фінансувати Газу.

“Так, ХАМАС фінансувався урядом Ізраїлю в спробі послабити Палестинську автономію на чолі з ФАТХ”, — сказав Боррель у своїй промові в Університеті Вальядоліда в Іспанії, не вдаючись у подробиці.

Боррель додав, що єдиним мирним рішенням є створення палестинської держави.

“Ми лише віримо, що рішення про створення двох держав, нав’язане ззовні, принесе мир, хоча Ізраїль наполягає на зворотньому”, – сказав він.

ДОВІДКА: ХАМАС атакував південь Ізраїлю з Гази 7 жовтня, убивши 1400 осіб і захопивши близько 240 заручників.

За даними міністерства охорони здоров’я Гази, ізраїльський уряд розпочав контрнаступ, внаслідок якого було вбито понад 24 700 палестинців.

ХАМАС управляє сектором Газа з 2007 року після короткої громадянської війни з силами, лояльними до руху ФАТХ на чолі з президентом Махмудом Аббасом, який базується на Західному березі річки Йордан і також очолює Організацію визволення Палестини.

Ізраїль критикує різні країни, включно з Іспанією – батьківщиною Борреля – за те, що, як він каже, вони виявляють симпатію до ХАМАС.

Синоптики дали кліматичну характеристику на березень 2024 року.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

За даними ЗМІ вже у квітні в Україні відкриються магазини іспанського бренду Zara, які не працювали від початку повномасштабного вторгнення РФ.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб зазнали поранень.