США пропонують винагороду до $10 млн за інформацію про фінансову мережу ХАМАСу

Джерело: The Hill

Державний департамент США пропонує винагороду до десяти мільйонів доларів за інформацію про фінансову мережу ХАМАСу.

За даними видання, програма Держдепартаменту “Нагороди за допомогу правосуддю” шукає інформацію про п’ятьох фінансових посередників, які допомагають управляти інвестиційними портфелями ХАМАСу і сприяють діяльності угруповання.

Зокрема, США шукають дані про Амера Камаля Шаріфа Альшаву, Ахмеда Саду Джахлеба і Валіда Мохаммеда Мустафу Джадаллаха, які є частиною мережі ХАМАС у Туреччині. Також Сполучені Штати цікавить інформація про Абдельбасіта Хамзу Ельхасана Мохамеда Хаїра в Судані і Мухаммеда Ахмада Абд аль-Даїма Насралла.

Як зазначається, Альшава є головним виконавчим директором Trend GYO і входив до складу правління кількох компаній з управління інвестиційними портфелями ХАМАСу.

Тоді як Джахлеб є секретарем інвестиційного портфеля ХАМАСу і координує діяльність підконтрольних бойовикам компаній і посадовців. Джадалла, своєю чергою, входить до складу правління кількох інвестиційних компаній.

Відомо, що Хамза проживає в Судані і є фінансистом ХАМАСу, який керував кількома компаніями в інвестиційному портфелі угруповання. Він був причетний до переказу майже 20 мільйонів доларів представникам ХАМАСу, деякі з них вважаються особливо небезпечними міжнародними терористами.

Насралла – представник ХАМАСу, який має тісні зв’язки з іранськими структурами. За даними США, він причетний до передачі десятків мільйонів доларів угрупованню.

Так, Держдеп шукає інформацію, яка б допомогла ідентифікувати і підірвати джерела доходів ХАМАСу або “його ключові механізми фінансового сприяння”, а також будь-яких великих донорів та фінансових посередників.

Як пояснили в агентстві, Сполучені Штати цікавлять дані, які можуть бути пов’язані з фінансовими установами, підприємствами або інвестиціями, що належать або контролюються ХАМАСом, підставні компанії, які займаються технологіями подвійного призначення для угруповання, і злочинні схеми за участю бойовиків для фінансової вигоди ХАМАСу.

21 квітня переважна більшість сербів на півночі Косово бойкотували місцевий референдум стосовно того, чи слід усунути мерів-албанців чотирьох муніципалітетів, чиє призначення призвело до хвилі протистоянь минулого року.

У Центрі національного спротиву поінформували про нову небезпеку для українських аграріїв на тимчасово окупованих територіях України. Зокрема землеробів застерігають від так званих “пільгових кредитів” від росіян.

21 квітня розпочинаються спільні литовсько-польські тактичні навчання з авіаційним елементом “Хоробрий грифон 24/II/Brave Griffin 24/II”. У навчаннях також візьмуть участь союзники із США та Португалії.

Українські війська можуть зазнати додаткових невдач у найближчі тижні, очікуючи на вже ухвалену військову допомогу США, яка дозволить Україні стабілізувати фронт, однак, ймовірно, постачання зможуть пригальмувати нинішній російський наступ.

Сьогодні, 21 квітня, п’ята річниця другого туру президентських виборів 2019 року, які завершилися перемогою тоді…