США пропонують винагороду до $10 млн за інформацію про фінансову мережу ХАМАСу

Джерело: The Hill

Державний департамент США пропонує винагороду до десяти мільйонів доларів за інформацію про фінансову мережу ХАМАСу.

За даними видання, програма Держдепартаменту “Нагороди за допомогу правосуддю” шукає інформацію про п’ятьох фінансових посередників, які допомагають управляти інвестиційними портфелями ХАМАСу і сприяють діяльності угруповання.

Зокрема, США шукають дані про Амера Камаля Шаріфа Альшаву, Ахмеда Саду Джахлеба і Валіда Мохаммеда Мустафу Джадаллаха, які є частиною мережі ХАМАС у Туреччині. Також Сполучені Штати цікавить інформація про Абдельбасіта Хамзу Ельхасана Мохамеда Хаїра в Судані і Мухаммеда Ахмада Абд аль-Даїма Насралла.

Як зазначається, Альшава є головним виконавчим директором Trend GYO і входив до складу правління кількох компаній з управління інвестиційними портфелями ХАМАСу.

Тоді як Джахлеб є секретарем інвестиційного портфеля ХАМАСу і координує діяльність підконтрольних бойовикам компаній і посадовців. Джадалла, своєю чергою, входить до складу правління кількох інвестиційних компаній.

Відомо, що Хамза проживає в Судані і є фінансистом ХАМАСу, який керував кількома компаніями в інвестиційному портфелі угруповання. Він був причетний до переказу майже 20 мільйонів доларів представникам ХАМАСу, деякі з них вважаються особливо небезпечними міжнародними терористами.

Насралла – представник ХАМАСу, який має тісні зв’язки з іранськими структурами. За даними США, він причетний до передачі десятків мільйонів доларів угрупованню.

Так, Держдеп шукає інформацію, яка б допомогла ідентифікувати і підірвати джерела доходів ХАМАСу або “його ключові механізми фінансового сприяння”, а також будь-яких великих донорів та фінансових посередників.

Як пояснили в агентстві, Сполучені Штати цікавлять дані, які можуть бути пов’язані з фінансовими установами, підприємствами або інвестиціями, що належать або контролюються ХАМАСом, підставні компанії, які займаються технологіями подвійного призначення для угруповання, і злочинні схеми за участю бойовиків для фінансової вигоди ХАМАСу.

У грудні, коли температура зашкалює за мінус, натовпи туристів заповнюють Селище Санта-Клауса — тематичний зимовий парк поблизу Полярного кола. Вони катаються на оленячих упряжках, смакують коктейлі в крижаному барі та навіть зустрічаються зі Святим Миколаєм у Рованіемі, що називає себе “офіційною столицею Санта-Клауса”. 

Європейська комісія висловила критику на адресу телемарафону «Єдині новини», зокрема щодо його фінансування з державного бюджету та об’єктивності. Брюссель у жовтні офіційно озвучив занепокоєння цією ситуацією, що може мати значні наслідки для України.  

20-річна Софі Рейн стала сенсацією після того, як поділилася своїм річним доходом у $43 мільйони, отриманим завдяки публікаціям на платформі OnlyFans. Попри критику, молода модель впевнена, що її діяльність не суперечить християнським цінностям. 

У Великій Британії вперше пацієнтам з апное сну встановили імплант, який за допомогою стимуляції нервів язика допомагає краще дихати під час сну. Пристрій під назвою Genio, розроблений компанією Nyxoah, контролюється через спеціальний додаток.  

Юний індієць Гукеш Доммараджу став наймолодшим в історії абсолютним чемпіоном світу з класичних шахів, здобувши перемогу над Діном Ліженем із рахунком 7,5:6,5 у фіналі, що відбувся в Сінгапурі.