США пропонують винагороду до $10 млн за інформацію про фінансову мережу ХАМАСу

Джерело: The Hill

Державний департамент США пропонує винагороду до десяти мільйонів доларів за інформацію про фінансову мережу ХАМАСу.

За даними видання, програма Держдепартаменту “Нагороди за допомогу правосуддю” шукає інформацію про п’ятьох фінансових посередників, які допомагають управляти інвестиційними портфелями ХАМАСу і сприяють діяльності угруповання.

Зокрема, США шукають дані про Амера Камаля Шаріфа Альшаву, Ахмеда Саду Джахлеба і Валіда Мохаммеда Мустафу Джадаллаха, які є частиною мережі ХАМАС у Туреччині. Також Сполучені Штати цікавить інформація про Абдельбасіта Хамзу Ельхасана Мохамеда Хаїра в Судані і Мухаммеда Ахмада Абд аль-Даїма Насралла.

Як зазначається, Альшава є головним виконавчим директором Trend GYO і входив до складу правління кількох компаній з управління інвестиційними портфелями ХАМАСу.

Тоді як Джахлеб є секретарем інвестиційного портфеля ХАМАСу і координує діяльність підконтрольних бойовикам компаній і посадовців. Джадалла, своєю чергою, входить до складу правління кількох інвестиційних компаній.

Відомо, що Хамза проживає в Судані і є фінансистом ХАМАСу, який керував кількома компаніями в інвестиційному портфелі угруповання. Він був причетний до переказу майже 20 мільйонів доларів представникам ХАМАСу, деякі з них вважаються особливо небезпечними міжнародними терористами.

Насралла – представник ХАМАСу, який має тісні зв’язки з іранськими структурами. За даними США, він причетний до передачі десятків мільйонів доларів угрупованню.

Так, Держдеп шукає інформацію, яка б допомогла ідентифікувати і підірвати джерела доходів ХАМАСу або “його ключові механізми фінансового сприяння”, а також будь-яких великих донорів та фінансових посередників.

Як пояснили в агентстві, Сполучені Штати цікавлять дані, які можуть бути пов’язані з фінансовими установами, підприємствами або інвестиціями, що належать або контролюються ХАМАСом, підставні компанії, які займаються технологіями подвійного призначення для угруповання, і злочинні схеми за участю бойовиків для фінансової вигоди ХАМАСу.

Генеральний прокурор України Руслан Кравченко заявив, що посадовці Департаменту транспортної інфраструктури КМДА і “Київського метрополітену” знали про аварійний стан тунелю між станціями метро “Деміївська” та “Либідська”, але нічого з цим не робили.

Імовірно, президент США Дональд Трамп зрозумів урок, який так само важко давався всім його попередникам у XXI столітті: неможливо перезавантажити стосунки США з президентом РФ Володимиром Путіним.

Зранку 11 липня російські війська з артилерії обстріляли заклад охорони здоровʼя у Білозерці, що на Херсонщині. Пошкоджено будівлю медзакладу, постраждав пацієнт та двоє працівників.

Міністр міграції Швеції Юган Форсселл заявив, що “шокований і наляканий” крайньо правим активізмом свого сина-підлітка.

Посол України в Туреччині Наріман Джелялов подарував президенту Реджепу Таїпу Ердогану керамічний “Dostluk Kalkanı” (“Щит дружби”).