Борис Тодуров попри російську атаку привіз серце донора, щоб пересадити його дитині
Джерело: CNN
Український лікар Борис Тодуров під російською атакою віз донорське серце, аби пересадити його дитині.
Лікар мчав автомобілем через Київ у той час, коли Росія масовано била по столиці “шахедами”.
Та попри це, Тодуров поспішав до лікарні, де його чекала дитина у важкому стані. У нього було лише кілька годин, щоб діяти.
Пацієнт Тодурова кілька років живе з захворюванням серця, але на початку цього тижня стан дитини погіршився і лікар зрозумів, що єдиний шанс – нове серце.
Відтак, коли стало можливим отримати орган донора в іншому кінці Києва, він не став очікувати закінчення російської атаки.
У ніч на 10 липня окупанти випустили по Україні понад 400 БпЛА та 18 ракет. Поки влада закликала всіх бути в укриттях, Тодуров та його працівники їхали 16 км від лікарні ОХМАТДИТ на заході Києва до Інституту серця на іншому березі Дніпра під атакою ракет та безпілотників.
Тодуров та його команда без зупину працювали упродовж двох ночей атак. 9 липня вони зробили операції в Інституті серця, а звідти через усе місто поїхали в ОХМАТДИТ, де вилучили серце з тіла донора.
Після цього вони знову помчали з органом, щоб доставити його пацієнту.
Переїзд мостом з одного берега Києва на інший є небезпечним під час російських атак, адже ППО націлюються на БпЛА та ракети коли вони над водою, щоб мінімізувати наслідки падіння уламків.
На відео, знятому під час перевезення органу, видно, який за вікном авто велика пожежа, але Тодуров їде далі.
Переглянути цей допис в Instagram
Атака тривала і коли команда прибула до Інституту серця та розпочала операцію з пересадки.
Кілька годин – і в тілі дитини вже б’ється нове серце.
“Серце працює, тиск стабільний. Ми сподіваємось, що (пацієнт) піде на поправку та проживе довге і повноцінне життя”.
Донором серця стала 4-річна дівчинка, у якої константували смерть мозку після того, як вона зазнала значних травм.
Матір дитини-донора, яка також медпрацівниця, погодилась на донорство органів доньки.
І поки Тодуров пересаджував серце дівчинки своєму пацієнту, її нирки пересадили 14-річному хлопцю, а печінку – 16-річній дівчині. Вони перебували в ОХМАТДИТі, тому доставка органів не була потрібна.
Двоє з трьох пацієнтів були у критичному стані і якби їм не пересадили органи – вони б померли за кілька днів чи тижнів.
Воюючи на боці України, загинув 21-річний угорський доброволець Асер Беньямін, повідомили журналістам неофіційні українські та угорські джерела, а також батько бійця.
12 липня російські окупанти скинули КАБ на селище у Дніпропетровській області, внаслідок чого загинуло двоє людей.
За попередніми даними, причиною катастрофи літака авіакомпанії Air India, що сталася минулого місяця і забрала життя 260 людей, стало припинення подачі палива до двигунів.
Швеція готується орендувати камери у в’язницях Естонії, оскільки в країні не вистачає місць для ув’язнених.
Народний депутат Микола Княжицький розповів про інцидент під час Конференції з питань відновлення України 2025 у Римі. Так, українку Марію Гурську, що керувала групою польських медійників, не допустили до заходу, бо Посольство України в Італії не дало їй акредитації.