Бояться, що все передадуть Україні: ПАР заблокувала постачання боєприпасів до Польщі
Джерело:Rzeczpospolita
Південно-Африканська Республіка блокує постачання боєприпасів до Польщі, побоюючись, що вони можуть опинитися в Україні.
Польща замовила 50 тисяч одиниць боєприпасів у німецької компанії Rheinmetall через кілька місяців після початку російського вторгнення. Однак, станом на серпень 2024 року польська армія так і не отримала снаряди.
Міністерство оборони Польщі повідомило, що контракт на постачання боєприпасів розірвали 20 липня 2023 року через “проблеми з виконанням робіт субпідрядником”.
За даними видання Rzeczpospolita, снаряди мала виробляти південноафриканська компанія Rheinmetall Denel Munition (дочірня компанія німецького концерну Rheinmetall).
Журналісти назвали цю компанію тим самим “проблемним” субпідрядником, якого згадували в повідомленні Міноборони Польщі.
“Постачання боєприпасів до Польщі заблокував — більш-менш прямо — уряд ПАР, побоюючись, що вони можуть піти далі, в Україну. Зрештою, ПАР ближче до Росії, з якою вона, серед іншого, входить до альянсу БРІКС, ніж до України”, – йдеться у матеріалі.
- Чехія використає частину доходів з заморожених активів Росії на придбання великокаліберних боєприпасів для Збройних сил України.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall AG очікує великих замовлень з України на виробництво боєприпасів, які можуть перевищити 2 мільярди євро.
- Німецький виробник зброї Rheinmetall 24 липня, оголосив, що отримав розпорядження українського уряду про початок будівництва заводу з виробництва боєприпасів в Україні.
Дженні Райс — 77-річна марафонка, котра зруйнувала стереотипне уявлення про фізичні межі похилого віку. Показник аеробної витривалості VO₂ max жінки — на рівні здорової 25-річної. Нині вчені вивчають феномен Райс, аби зрозуміти, як зберегти здоров’я й активність у літньому віці.
11 травня президент Володимир Зеленський звернувся до своєї мами у вечірньому відеозверненні.
Німеччина розпочала реалізацію обіцяного посилення міграційної політики. Вперше мігрантів, котрі намагалися подати заяву на притулок безпосередньо на кордоні, почали розвертати ще до в’їзду у країну, інформує Bild.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 травня щодо російського вторгнення. Загалом, від початку цієї доби вже відбулося 111 бойових зіткнень.
11 травня у низці міст Німеччини відбулися мітинги за заборону ультраправої партії “Альтернатива для Німеччини”. Як повідомили організатори акцій, всього відбулося понад 50 демонстрацій під загальним гаслом “Більше жодних відмовок – заборона АдН зараз!”.