Бояться, що все передадуть Україні: ПАР заблокувала постачання боєприпасів до Польщі
Джерело:Rzeczpospolita
Південно-Африканська Республіка блокує постачання боєприпасів до Польщі, побоюючись, що вони можуть опинитися в Україні.
Польща замовила 50 тисяч одиниць боєприпасів у німецької компанії Rheinmetall через кілька місяців після початку російського вторгнення. Однак, станом на серпень 2024 року польська армія так і не отримала снаряди.
Міністерство оборони Польщі повідомило, що контракт на постачання боєприпасів розірвали 20 липня 2023 року через “проблеми з виконанням робіт субпідрядником”.
За даними видання Rzeczpospolita, снаряди мала виробляти південноафриканська компанія Rheinmetall Denel Munition (дочірня компанія німецького концерну Rheinmetall).
Журналісти назвали цю компанію тим самим “проблемним” субпідрядником, якого згадували в повідомленні Міноборони Польщі.
“Постачання боєприпасів до Польщі заблокував — більш-менш прямо — уряд ПАР, побоюючись, що вони можуть піти далі, в Україну. Зрештою, ПАР ближче до Росії, з якою вона, серед іншого, входить до альянсу БРІКС, ніж до України”, – йдеться у матеріалі.
- Чехія використає частину доходів з заморожених активів Росії на придбання великокаліберних боєприпасів для Збройних сил України.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall AG очікує великих замовлень з України на виробництво боєприпасів, які можуть перевищити 2 мільярди євро.
- Німецький виробник зброї Rheinmetall 24 липня, оголосив, що отримав розпорядження українського уряду про початок будівництва заводу з виробництва боєприпасів в Україні.
У грудні міністри сільського господарства України та Польщі мають намір провести переговори стосовно ситуація на сільськогосподарських ринках.
Сполучені Штати Америки мають намір щотижня відправляти Україні партії озброєння, щоб встигнути використати залишок у 7,1 млрд доларів до завершення каденції чинного президента Джо Байдена.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 138 бойових зіткнень.
Попри поширений стереотип про “безневинність” пива порівняно з іншим алкоголем, вчені зі США виявили, що воно завдає організму більшого впливу, ніж вино, коктейлі чи лікер. Дослідження розкрило, що пивні споживачі мають нижчий рівень харчової якості і менш активний спосіб життя.
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп обрав лояльних до своєї політики осіб із невеликим досвідом на кілька ключових посад, приголомшивши деяких союзників і давши зрозуміти, що він серйозно налаштований на зміну.