Бразилія відмовила США в екстрадиції ймовірного російського шпигуна

Джерело: CNN

Бразильська влада відхилила запит США про екстрадицію ймовірного російського шпигуна, заявивши, що врешті-решт його відправлять до Росії.

Сергія Володимировича Черкасова звинувачують у в’їзді до США під фальшивим ім’ям для шпигування за американцями напередодні вторгнення Росії в Україну.

Міністерство юстиції та громадської безпеки Бразилії повідомило, що Федеральний верховний суд Бразилії 17 березня схвалив заяву про екстрадицію Черкасова до Росії, де його звинувачують у торгівлі наркотиками.

Черкасов в’їхав до Сполучених Штатів у 2018 році під виглядом навчання в аспірантурі у Вашингтоні, округ Колумбія.

За словами прокурорів США, він нібито діяв під псевдонімом Віктор Мюллер Феррейра. Після повернення до Бразилії у 2022 році бразильська влада заарештувала його за крадіжку особистих даних і шахрайство.

Хоча російський запит на екстрадицію Черкасова було схвалено, він може бути екстрадований до Росії лише після завершення терміну ув’язнення в Бразилії за підробку.

Черкасов був засуджений судом Бразилії в липні 2022 року до 15 років в’язниці за шахрайство, яке було скорочено до п’яти років і двох місяців після апеляції.

Міністерство юстиції звинуватило Черкасова в роботі на російську військову розвідку. Можна припустити, що якщо його триматимуть під вартою в США, він може стати відповідним кандидатом на обмін ув’язненими з Росією.

Україна постала перед серйозною проблемою забезпечення електроенергією, оскільки РФ  посилюють атаки на електростанції, що негативно впливає на виробництво зброї. Це стало відомо під час спроби країни стримати просування російських військ.

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Олексій Гончаренко назвав “приколом дня” виступ народного депутата забороненої партії “ОПЗЖ” Юрія Бойка з трибуни Верховної Ради.

З 27 травня в Миколаєві буде зменшена кількість комунальних автобусів на маршрутах через мобілізацію водіїв, що призвела до їх нестачі. Міський голова Олександр Сєнкевич зазначив, що автобуси будуть вимушено простоювати через відсутність водіїв, які могли б ними керувати.

Сьогодні, 22 травня, російські війська обстріляли центральну частину міста Чугуїв Харківської області. Є постраждалі.

Минулої доби, 21 травня, російські загарбники атакували низку житлових кварталів населених пунктів Херсонської області та місто Херсон, внаслідок чого вісім людей зазнали поранень, серед них дитина.