Бразилія зацікавлена у співпраці з Україною у сфері «зеленої» енергетики – Міненерго

Джерело: Міненерго

15 серпня заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук зустрілась із послом Бразилії в Україні Нортоном де Андраде Мелло Рапестою та обговорила можливості залучення інвестицій від уряду країни та приватних компаній до Фонду підтримки енергетики України.

Завдяки створеному у 2022 році за спільною ініціативою міністра енергетики України Германа Галущенка і єврокомісара Кадрі Сімсон Фонду підтримки енергетики у цей складний час вирішуються дуже багато нагальних проблем української енергетичної сфери. Донори, за бажанням, надають кошти або під конкретні програми, або донатять для подальшого використання для термінових і невідкладних потреб енергосектору, — зауважила Гринчук.

Через механізми Фонду закуповується енергетичне устаткування для різних регіонів: обладнання для оперативних ремонтів, устаткування для розбудови розподіленої генерації, резервні генератори для критичної інфраструктури, засоби захисту енергооб’єктів тощо.

Раніше повідомляли, що 13 серпня Кабінет Міністрів України встановив додаткову річну квоту підтримки підприємств, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії, на 2024 рік у розмірі 110 МВт.

Раніше глава “Укренерго” Володимир Кудрицький нагадав, що загалом внаслідок семи останніх російських атак на об’єкти енергетики Україна втратила близько 9 гігаватів генеруючих потужностей, що наразі еквівалентно обсягу енергоспоживання Нідерландів упродовж трьох місяців, або сукупному споживанню Словаччини та країн Балтії.

Читайте також: РФ мимоволі прискорила перехід України на екологічніші джерела енергії – WP

Уряд під час засідання 24 травня затвердив постанову, яка зобов’язує обленерго забезпечити рівномірну та справедливу черговість відключень електроенергії для споживачів.

Головна причина застосування заходів обмеження – наслідки ракетних ударів ворога по українських електростанціях. З 22 березня по 8 травня росіяни п’ять разів цілеспрямовано атакували всі великі теплові та гідроелектростанції. Через значні пошкодження вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до початку атак.

  • 7 серпня міністр енергетики Герман Галущенко під час візиту на Хмельницьку АЕС зауважив, що енергосистема України тримається на атомній енергетиці, особливо в умовах війни.
  • Кожній квартирі в Україні необхідно закупити енергообладнання на $3-4 тисячі, оскільки десятиліттями тарифи на електроенергію були заниженими. Тепер же ці кошти треба витратити на нову систему енергопостачання для стабільного постачання електроенергії.
  • Генеральний директор ДТЕК Максим Тімченко заявив, що компанія співпрацює щонайменше з 10 країнами Європи, щоб залучити обладнання для відновлення пошкоджених російськими обстрілами енергетичних об’єктів.

Сьогодні вдень, 7 вересня, російські окупанти завдали ударів керованими авіабомбами по Харкову та селищу Мала Данилівка Харківського району. Є поранені.

Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні після зустрічі з Президентом України Володимиром Зеленським у суботу, 7 вересня, пообіцяла непохитну підтримку України.

США помітили посилення російської військової активності навколо ключових підводних кабелів і вважають, що Росія тепер може з більшою ймовірністю здійснювати потенційні диверсійні операції, спрямовані на виведення з ладу критичної частини світової комунікаційної інфраструктури.

Екснардеп Антон Геращенко поширив допис про те, що бійці 3-ї окремої штурмової бригади нібито взяли російської окупанта в полон і “не жаліли”. Однак інформація є фейковою.

З прифронтового Покровська Донецької області “Укрзалізниця” евакуювала 161 пасажира. Зокрема 34 дитини віком від року, 14 маломобільних пасажирів і 17 домашніх улюбленців.