Міненерго: частка АЕС в енергетичному балансі країни досягає 60%

Джерело: пресслужба Міненерго у середу, 7 серпня.

7 серпня міністр енергетики Герман Галущенко під час візиту на Хмельницьку АЕС зауважив, що енергосистема України тримається на атомній енергетиці, особливо в умовах війни.

Насправді сьогодні війна довела, що енергосистема тримається на атомній енергетиці. Комусь це подобається, комусь не подобається, але це є доконаний факт. Сьогодні ми можемо говорити, що до 60% електроенергії країни виробляється на АЕС. Навіть при окупованій Запорізькій атомній станції, – наголосив Галущенко.

Міністр також подякував атомникам за професіоналізм і самовіддану працю.

Україна має пишатися людьми, своїми висококваліфікованими працівниками Енергоатому, які вже не раз доводили, доводять і будуть доводити в майбутньому, що вони готові самовіддано працювати задля того, щоб втримати систему в складні для країни часи, задля того, щоб дати людям світло, задля того, щоб забезпечити енергобезпеку взагалі всієї держави, – резюмував глава відомства.

Ми повідомляли, що енергетики достроково завершили ремонт Рівненської АЕС, повідомив гендиректор Павло Ковтонюк. Станція працює стабільно, дотримуючись графіка НЕК “Укренерго”, і потужності АЕС використовуються повністю без зауважень.

Зауважимо, у липні Галущенко під час години запитань до уряду заявив, що ситуація в енергосистемі України покращиться “уже найближчим часом”.

Обраний президент США Дональд Трамп у п’ятницю заявив, що планує покласти край “незручній” практиці переведення годинників на літній час, яка, на його думку, створює зайве фінансове навантаження на країну.  

NASA оголосило про чергову затримку в реалізації місії з повернення астронавтів на Місяць — вперше за понад 50 років після завершення програми “Аполлон”.

Росія і далі завдаватиме ударів по Україні крилатими й балістичними ракетами, а також безпілотниками. Про це повідомив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрій Черняк в ефірі національного телемарафону, трансляцію якого здійснював телеканал “Рада”.

Дослідники Інституту еволюційної антропології Макса Планка в Німеччині встановили, що перший обмін генетичним матеріалом між предками сучасних європейців і неандертальцями стався близько 47 тисяч років тому.

90-річна Аннет Роберж, яка виховала п’ятьох дітей, нещодавно закінчила Південний університет Нью-Гемпшира (SNHU), здійснивши свою багаторічну мрію після десятиліть самопожертви.