Бронювання від мобілізації отримала наближена до уряду фірма «Кінокіт» — нардеп

Джерело: нардеп Ярослав Железняк у Telegram

8 квітня стало відомо, що низка телеканалів телемарафону “Єдиних новин” отримали статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Відтак нардеп повідомив, що серед переліку є і ТОВ “Кінокіт”, яке пов’язують з урядом.

Фото поширив Ярослав Железняк

Фото поширив Ярослав Железняк

 

ТОВ “Кінокіт” — що за фірма?

Юлія Дроздова, власниця компанії “Кінокіт”, яка отримує мільйонні підряди від державного телеканалу “Рада”, у минулому була юридичною радницею компанії, що належала Тімуру Міндічу – колишньому бізнес-партнеру президента України Володимира Зеленського. Цю інформацію оприлюднило розслідування Bihus.Info.

Компанію “Кінокіт” створено у 2017 році, але активно залучатися до державних закупівель вона почала тільки у 2019-му, після приходу команди Зеленського до влади. Наприклад, “Кінокіт” брався за технічне забезпечення та трансляцію пресмарафону Зеленського у 2019 році та урочистостей до 30-ї річниці Незалежності України.

У кінці 2021 року “Кінокіт” отримав 9 мільйонів гривень від парламентського телеканалу “Рада” за розробку концепції та нових програм. Перед укладанням цієї угоди змінилися засновники “Кінокіта”, і власницею стала Юлія Дроздова. Вона стверджує, що придбала компанію. Раніше вона працювала юридичним радником компанії Meylor Global LLP, яку контролював Тімур Міндіч.

Міндіч є кінопродюсером і бізнесменом, а також співвласником фірми “Квартал 95”, учасником якої був і Зеленський до обіймання ним посади президента. Журналісти програми “Схеми” виявили, що саме на автомобілі Міндіча Зеленський їздив під час передвиборчої кампанії, а в квартирі Міндіча влаштовувався сюрпризовий день народження для президента в середині карантину у 2021 році.

  • Які ще канали отримали статус, необхідний для бронювання від мобілізації за посиланням.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.