Британці компенсували £35 000 після того, як прокуратура закрила справу про її зґвалтування

Джерело: The Guardian

Королівська прокуратура Великої Британії (CPS) компенсувала жінці 35 000 фунтів стерлінгів після того, як закрила справу щодо її зґвалтування.

32-річна Джейд Блю МакКроссен-Нетеркотт звернулась до правоохоронців у 2017 році, коли їй було 24. За словами жінки, вона прокинулась від того, що була напівоголена і відчувала себе так, ніби її зґвалтували, поки вона спала.

Через три роки після цього – за кілька днів до того, як підозрюваний у зґвалтуванні повинен був постати перед судом – у прокуратурі повідомили, що закривають справу. Це рішення ґрунтувалось на висновках двох експертів зі сну, які сказала, що у жінки, імовірно, був епізод сексомнії – рідкісний розлад сну, який може призвести до того, що особа вступить у статевий акт у сні, хоча при цьому буде здаватись, що вона не спить і згодна на секс.

Відтак справу закрили, а підозрюваного виправдали.

Проте МакКроссен-Нетеркотт у 2022 році подала до суду на CPS після того, як вирішила, що справу не повинні були закривати. Зараз вона повідомила BBC, що CPS принесла їй вибачення та компенсувала 35 000 фунтів стерлінгів.

За словами жінки, рішення прокуратури закрити справу “привело її до найтемніших моментів у житті”. Відтак можливість притягнути прокуратуру до відповідальності здавалась їй “великою перемогою”.

“Це забрало у мене багато чого, але я зберегла позитив. Я дійсно горда за роботу, яку провела я разом з Центром жіночого правосуддя, щоб досягти цієї точки”, – сказала вона.

Кейт Елліс, яка займалась справою МакКроссен-Нетеркотт у Центрі жіночого правосуддя розповіла, що позови постраждалих проти CPS непрості з юридичного погляду, а компенсації – доволі рідкісний результат.

“Це перший відомий мені випадок, коли CPS присудила жертві зґвалтування компенсацію через ухвалення рішення припинити її справу до розгляду у суді. Те, що ми змогли подати цей позов, свідчить про те, наскільки серйозною була помилка CPS”, – розповіла вона.

У програмі BBC “Сексомнія: справу закрито?” МакКроссен-Нетеркотт розповіла, що прокинулась о 5 ранку напівоголена та звинуватила чоловіка, який був поруч, у зґвалтуванні.

“Я запитала його: “Що сталось? Що ти зробив?” І він відповів щось трохи дивне… Я думаю, він все ж сказав: “Я думав, що ти прокинулась”. І він, по суті, просто втік і залишив двері відчиненими”, – пригадала вона.

Після цього МакКроссен-Нетеркотт зателефонувала подрузі. Далі приїхали поліціянти, які відвезли жінку на судово-медичну експертизу. У вагінальних мазках виявили сперму, яка, як з’ясували згодом, належала чоловіку, який тоді був поруч.

Сам підозрюваний під час першого допиту у поліції не давав жодних коментарів. Своєю чергою МакКроссен-Нетеркотт розповіла, що вона завжди спить міцно, а в підлітковому віці навіть ходила уві сні кілька разів.

Коли справу закрили МакКроссен-Нетеркотт попросила надати всі докази і була шокована тим, що на закриття справи вплинули висновки експертів зі сну, з якими вона навіть не бачилась.

Інші експерти сказали, що не можна виключати випадку сексомнії. Водночас деякі фахівці з правових питань наголосили, що чули про сексомнію лише тоді, коли її використовували для виправдання підозрювані у зґвалтуваннях.

У Королівській прокуратурі наголосили, що врегулювали питання з МакКроссен-Нетеркотт та принесли їй вибачення.

За даними Observer, у 2024 році термін “сексомнія” стали використовувати частіше як аргумент захисту підозрюваних у кримінальних справах.

За останні 30 років зафіксовано 80 випадків, коли звинувачені у сексуальному насиллі, зокрема над дітьми, стверджували, що в той час вони ходили уві сні або страждали сексомнією.

Після кількох місяців спаду російські війська знову почали частіше використовувати бронетехніку в атаках на українські позиції. За даними аналітиків, зима 2024–2025 років ознаменувалася суттєвим зменшенням кількості бронетанкових наступів, натомість росіяни вдавалися до атак із застосуванням мотоциклів та баггі. Останній механізований штурм із силами хоча б роти було зафіксовано ще в квітні цього року.

Станом на ранок 28 липня – це вже 1251-й день повномасштабної війни. Росія продовжує активно атакувати, використовуючи чисельну перевагу у живій силі та техніці. За минулу добу зафіксовано 158 боєзіткнень на різних напрямках фронту. Українські захисники утримують позиції й завдають ворогу відчутних втрат.

Регулярні фізичні вправи здатні покращити якість сну — це давно відомо. Але нещодавно вчені зібрали дані з 22 досліджень, щоб з’ясувати: які саме види активності найкраще борються з безсонням. Результат: найефективнішими виявилися йога, тайчі, ходьба та біг підтюпцем.

28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з гепатитом та Всесвітній день охорони природи. За церковним календарем вшановують пам’ять святих апостолів Прохора, Никанора, Тимона і Пармена.

За даними синоптиків, у понеділок, 28 липня, в низці обалстей України очікуються опади з грозами.