Британець пішки прийшов із Будапешта до Ужгорода, щоб вступити в лави ЗСУ

Джерело: Закарпатський ОТЦК та СП

Британець Маркус Сміт пішки прийшов з Будапешта до Ужгорода, щоб долучитися до лав ЗСУ і воювати проти російської армії.

“8 днів, 6 годин, 36 хвилин і 14 секунд знадобилося англійцю Маркусу Сміту, аби пішки здолати шлях від Будапешта до Ужгорода. Навіщо? Щоб стати в стрій Збройних сил України”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, військовий Сміт родом із Манчестера.

“Останні кілька років війна у вашій країні висвітлюється по всьому світу на телебаченні. Вважаю, що ви заслуговуєте на велику повагу і честь, адже боретесь за мирне життя своєї країни. Я приїхав сюди, щоб спробувати допомогти вам у цій війні. На жаль, Путін не хоче миру, і я відчуваю, що він не захоче зупинитися на Україні. Він захоче більше і більше, і це може призвести до Третьої світової війни, в якій він буде як Гітлер. Він продовжить ходити з країни до країни, кажучи: “Я хочу це і це! І це мої правила!”. Тому я тут, щоб боротися за українців і, сподіваюся, запобігти світовій війні”, – сказав Сміт.

У Другій світовій війні, як розповів Маркус, його рідна Велика Британія вистояла і зберегла свободу завдяки допомозі інших країн.

“Але якби не ті хлопці, які пішли вперед, ми б програли ту війну. Якщо ми зараз не допоможемо вашій армії, то можемо опинитися в глобальному конфлікті, і це буде дуже погано для всіх. Висловлюю повагу всім, хто зараз в армії, і сподіваюся, що чоловіки, які ще вагаються, чи брати зброю в руки, переосмислять свою позицію. Ми тут, щоби запобігти втратам життів у майбутньому”, – наголосив він.

  • Лідія Степанівна, 98-річна жінка з Очеретиного (Донеччина), самостійно вибралася з окупованої території. Попри свій похилий вік, вона подолала більше ніж 10 кілометрів пішки, без доступу до їжі та води, використовуючи лише дві палиці для підтримки.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22.00 13 червня. За добу відбулося 87 бойових зіткнень. Ситуація залишається напруженою, проте, контрольованою.

13 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про кількість знищених ворожих засобів повітряної розвідки за тиждень.

13 червня у межах 23-го засідання Контактної групи з питань оборони України у форматі “Рамштайн” відбулася чергова зустріч міністра оборони України Рустема Умєрова з главою оборони США Ллойдом Остіном. Сторони визначили пріоритетний вектор у постачанні озброєння Силам оборони, наголосивши на продовженні та посиленні допомоги.

У Первомайському на Харківщині створили мурал на честь загиблого Героя України Олега Фадєєнка на псевдо “Малиш”.

13 червня лідери найбільших демократій G7 погодили угоду про надання Україні кредиту на суму 50 мільярдів доларів з використанням відсотків від російських активів, заморожених після повномасштабного вторгнення Москви.