Британія направила Україні $990 млн на закупівлю ППО коштом заморожених активів РФ
Джерело: Reuters
Велика Британія перерахувала Україні 752 мільйони фунтів стерлінгів (990 мільйонів доларів) для придбання систем протиповітряної оборони та артилерії в межах міжнародної програми кредитування на 50 мільярдів доларів. Позику погашатимуть замороженими російськими активами.
Світ змінюється на наших очах, під впливом глобальної нестабільності, зокрема агресії Росії проти України, — заявила міністерка фінансів Великої Британії Рейчел Рівз.
У жовтні 2024 року країни “Великої сімки” погодили план надання кредитів Україні. У березні цього року Рівз та український міністр фінансів Сергій Марченко узгодили деталі внеску Великої Британії.
Платіж став другим з трьох етапів на 2,26 мільярда фунтів стерлінгів. Перший платіж здійснили 6 березня, тоді як останній — заплановано на наступний рік.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гіллі заявив, що цього року Британія надасть Україні 4,5 мільярда фунтів стерлінгів, котрі спрямують на закупівлю систем протиповітряної оборони, артилерії та запасних частин для техніки та іншого обладнання.
Крім того, Британія надає допомогу у закупівлі радарних систем, протитанкових мін та сотень тисяч безпілотників через своє Міністерство оборони.
Раніше Верховна представниця ЄС з закордонних справ та безпеки Кая Каллас заявила, що заморожені активи РФ потрібно направити на допомогу Україні, оскільки Київ має законні підґрунтя вимагати компенсацію.
- За повідомленням ЗМІ великі держави Європи схиляються до ідеї конфіскувати понад 200 млрд російських заморожених активів, у випадку, якщо РФ порушить майбутню мирну угоду.
- Європейський Союз шукає способи конфіскувати заморожені активи центрального банку Росії, щоб посилити фінансову та військову підтримку України.
- Група сенаторів США закликала Білий дім ухвалити рішучіші заходи стосовно використання заморожених російських активів для допомоги Україні. Вони наполягають, що Вашингтон має не обмежуватися лише відсотками від цих коштів, а передати Києву всю суму – понад $300 млрд. Також сенатори вимагають переконати союзників ухвалити аналогічне рішення.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.