Британська розвідка назвала можливі причини активізації дій росіян на Слобожанському напрямку
Джерело: Міноборони Великої Британії
У розвідці Сполученого Королівства припустили, що активізація дій російської армії на Слобожанському напрямку може вказувати на те, що РФ зацікавлена зберегти і за можливості отримати нові здобутки у тому районі.
За даними аналітиків, останніми днями на північній ділянці лінії фронту, у Харківській та Луганській областях, помічається ріст інтенсивності артобстрілів та, ймовірно, атак росіян невеликими підрозділами. Хоча, як зауважили фахівці, російська дезінформація ускладнює розуміння, що відбувається.
“Росія, скоріш за все, отримала дуже незначні успіхи, але її поновлена активність на півночі свідчить про важливість цього району для Кремля, оскільки зараз Росія відчуває значний тиск на півдні у секторі під Запоріжжям”, – йдеться у повідомленні.
Також додається, що західна група сил РФ, ймовірно, намагається знову просунутися до річки Оскіл для створення буферної зони поблизу Луганської області, контроль над якою Росія майже точно вважає однією з головних цілей у війні.
- У розвідувальному управлінні міністерства оборони США (DIA) заявили, що “не має підстав сумніватися” у заяві президента РФ Володимира Путіна про те, що Росія перемістила першу партію тактичної ядерної зброї до Білорусі.
Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Франція буцімто неодноразово зверталася до Росії, пропонуючи налагодити діалог щодо російсько-української війни без участі України.
Повітряні сили Збройних сил України днями завдали удару по об’єкту військово-промислового комплексу в Каменськ-Шахтинському, що в Ростовській області Росії. Цей завод спеціалізувався на виробництві твердого палива для балістичних ракет Росії.
Об’єднана штурмова бригада Національної поліції України «Лють» – була створена у 2023 році, як підрозділ…
23 грудня близько 17:00 у тимчасово окупованому Криму дрон уразив судно “Федір Урюпін” у бухті біля селища Чорноморське.
Росія та Іран планують укласти договір про стратегічне партнерство за кілька днів до інавгурації обраного 47-м президентом США Дональда Трампа, 20 січня. Договір замінить угоду 2002 року, що передбачає співпрацю в енергетиці, транспорті та сільському господарстві.