Британська розвідка: РФ планує розконсервувати радянський літак М-55 для війни в Україні

Джерело: пресслужба Міноборони Великої Британії

Росія, ймовірно, розглядає можливість повернення висотного розвідувального літака радянської епохи M-55 MYSTIC B.

Раніше повітряне судно використовувалося з науковою метою, зокрема для атмосферних досліджень в Антарктичному районі. Та нині М-55 хочуть задіяти на війні проти України на тлі дефіциту розвідувальних потужностей у своїй армії.

Зауважується, що критичним недоліком російської стратегії закупівель стала нездатність створити адекватні можливості спостереження, виявлення цілей та розвідки.

Тож нині існує реальна ймовірність того, що М-55 повернуться на передову, щоб посилити обмежені можливості Росії. Робота на висотах дозволяє датчикам працювати на значній відстані.

Майже, напевно, літак виконуватиме місії проти України, перебуваючи у відносній безпеці російського повітряного простору, — зазначили у звіті.

М-55 може літати на висоті 20 тисяч метрів зі швидкістю 754 км/година. Характеристики літака дають змогу виконувати завдання, не заходячи на територію України.

Довідка. М-55 “Геофізика” (за класифікацією НАТО — Mystic-B) — це висотний літак-розвідник, розроблений в СРСР, подібний за завданням до Lockheed ER-2, але з фюзеляжем із подвійною стрілою та дизайном хвостової поверхні. Це двомоторна версія М-17 “Стратосфера” з підвищеною максимальною злітною масою.

Максимальна швидкість: на висоті 20 000 м: 743 км/год, на висоті 5 000 м: 332 км/год. Практична дальність: 1 220 км. Тривалість польоту на 17 000 м: 6,5 год. Місткість паливної системи становить 8300 літрів.

Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.

За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.