Оборонці півдня знищили російський ЗРПК «Панцир-С1»

Джерело: Сили оборони півдня

Станом на 19 листопада Сили оборони півдня знищили на Херсонщині ворожий ЗРПК “Панцир-С1”.

Слабкіший захист ворогів — потужніший тиск наших вояків, — наголосили у повідомленні.

Загалом за минулу добу ворогу завдано таких втрат:

  • 14 окупантів;
  • 5 танків;
  • 1 самохідна артилерійська установка “Мста-С”;
  • 3 гармати;
  • 1 комплекс відеоспостереження “Муром-М ”
  • 5 одиниць автобронетехніки.

Окрім цього, оборонцям півдня також вдалося знищили склад паливно-мастильних матеріалів, польовий пункт боєпостачання та спостережний пункт ворога.

Довідка. Панцирь-С1 — російський самохідний зенітний ракетно-гарматний комплекс наземного базування, призначений для ближнього прикриття цивільних і військових об’єктів. Комплекс створили 1994 року, з того часу його модернізували. Наприкінці 2012 року ЗРГК Панцирь-С1 взяли на озброєння армії РФ. Час розгортання комплексу – до 5 хвилин. Боєкомплект Панцир-С1: 12 ракет 57Е6-Е, 1400 снарядів. Ракетами може вражати цілі на висоті до 15 км і на відстані до 20 км.
За даними відомих контрактів, ціна одного ЗПРК Панцирь-С1 при експортних поставках становить від 13,15 до 14,67 млн доларів.

За лютий обсяг постачань із Туреччини до Росії скоротився на 33% — до $670 млн проти $1 млрд за аналогічний період 2023 року.

Глава Міністерства закордонних справ Литви Ґабріелюс Ландсберґіс заявив, що Росію необхідно покарати за вбивство дітей внаслідок влучання російського дрона у житлову багатоповерхівку в Одесі.

Президент Володимир Зеленський зазначив, що 3 березня весь день тривала рятувальна робота в Одесі, на місці влучання “шахеда” у житлову багатоповерхівку. Глава держави закликав міжнародних партнерів допомогти Україні знищити російський терор, підтримавши ЗСУ постачанням необхідних боєприпасів та посиленням ППО.

Ввечері 3 березня російські війська запустили авіаційну ракету Х-59 на Дніпропетровщину. Сили ППО збили ворожу ціль у Криворізькому районі.

Литовська митниця повідомляє, що до 11 березня 2024 року автомобілі з російськими номерами мають покинути територію Литви та всю територію Євросоюзу.