Британська розвідка розповіла про ситуацію поблизу Великої Новосілки

Джерело: Міноборони Великої Британії

За даними розвідки Сполученого Королівства, протягом останнього місяця ситуація в районі селища Велика Новосілка Донецької області загалом стабілізувалась.

Аналітики зауважили, що впродовж останніх чотирьох тижнів бойові дії там “значно менш інтенсивні”, порівнюючи з червнем та липнем.

“За літо Україна майже напевно звільнила щонайменше 125 квадратних кілометрів території на цьому напрямку”, – йдеться в огляді.

При цьому експерти зазначили, що наступальні дії українських сил в цьому районі скували частини 36-ї і 5-ї загальновійськових армій Східного військового округу Росії, не дозволивши їм посилити інші напрямки, а також десантні підрозділи.

“Хоча ситуація на цьому напрямку стабілізувалася, російські війська, ймовірно, залишаються в оборонній позиції, щоб захиститися від можливих майбутніх українських наступальних операцій”, – пояснили у розвідці.

Також аналітики додали, що значне відведення російських військ із цього напрямку протягом наступних шести тижнів є малоймовірним.

Протягом дня, 17 травня, російські війська здійснили 44 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області, зафіксовано 183 вибухи. 

Міністерство закордонних справ України дало розпорядження з 18 травня відновити надання консульських послуг чоловікам призовного віку за кордоном.

Станом на 20:30 п’ятниці, 17 травня, ворог веде активні наступальні та штурмові дії на Покровському та Придніпровському напрямках.

Київська обласна рада підтримала надання Київському обласному центру допомоги Захисникам України імені Баранова Віталія Анатолійовича.

Згідно з постановою уряду №560 від 16 травня, повістка буде вважатися врученою в разі проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність адресата, якщо ця особа не повідомила ТЦК іншої адреси місця проживання.