Британське судно, яке затонуло внаслідок атаки хуситів, становить екологічну небезпеку
Джерело: Reuters
Затонуле 1 березня британське судно, яке перевозило добрива і було атаковане хуситами в Червоному морі, становить серйозну загрозу для морського життя. Таке попередження висловили військові США.
Rubymar було першим судном, яке було повністю знищено після того, як хусити почали атакувати торгові судна в листопаді 2023 року. Напади бойовиків, які залучають для атак дрони та ракети, змусили судноплавні компанії змінити маршрути суден, що порушує світову торгівлю та збільшує вартість перевезення.
У заяві Центрального командування ЗС США зазначено, що затонуле судно також створює ризик підводних зіткнень для інших суден, які прямують через цей активний маршрут.
Згідно з офіційними заявами уряду Ємену та американських військових, Rubymar потонув на півдні Червоного моря. Ракетний удар 18 лютого сильно пошкодив судно, яке перевозило близько 21 тисячі метричних тонн добрив. Після нападу судно залишилося без нагляду протягом 12 днів. Були плани його відбуксирувати до безпечного порту.
Міністр закордонних справ у визнаному міжнародно уряді Ємену в Адені Ахмед Авад бін Мубарак заявив, що потоплення Rubymar є екологічною катастрофою, з якою регіон раніше не стикався.
Це нова трагедія для нашої країни та нашого народу. Щодня ми розплачуємося за авантюри бойовиків-хуситів, – додав він.
Директор морської наукової станції при Університеті Йорданії Алі Аль-Савалміх вважає, що викид такої великої кількості добрив у Червоне море загрожує морському життю. Перенасичення поживними речовинами може призвести до надмірного росту водоростей, що відбирають кисень, що може призвести до загибелі звичайних морських істот, пояснив він, описуючи процес, відомий як евтрофікація.
Країни Червоного моря повинні терміново прийняти план моніторингу забруднених районів, а також розробити стратегію очищення, – наголосив науковець.
Зазначається, що загальний вплив буде залежати від того, як океанські течії вимивають добрива та як вони вивільняються з потоплених суден. Екосистема південної частини Червоного моря містить коралові рифи, прибережні мангрові зарості та різноманітне морське життя.
- 19 лютого хусити напали на американський корабель, який перевозив гуманітарну допомогу. Підтримувані Іраном терористи-хусити випустили дві протикорабельні балістичні ракети по балкеру Sea Champion під грецьким прапором, який належить США і направлявся до порту Аден у Ємені.
- Хусити вдарили ракетою по танкеру торгового гіганта Trafigura Group, який перевозив Червоним морем російське паливо.
Переговори між Іраном і США щодо ядерної програми “зайдуть у глухий кут”, якщо Вашингтон і надалі вимагатиме повного припинення збагачення урану. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Ірану Маджид Тахт-Раванчі.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у підрозділах ЗСУ мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Комплекс витривалий та має канали управління, стійкі до РЕБ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 19 травня. Від початку доби зафіксовано 156 бойових зіткнень.
Президент Росії Володимир Путін може становити ще більшу загрозу для Європи після завершення війни проти України. Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
Кабінет Міністрів затвердив новий порядок, котрий дає можливість включати періоди офіційної роботи за кордоном для визначення права для призначення пенсії за віком. Відтепер це стосується і періодів роботи у країнах, з якими Україна не має відповідних міжнародних угод.