Британське судно, яке затонуло внаслідок атаки хуситів, становить екологічну небезпеку

Джерело: Reuters

Затонуле 1 березня британське судно, яке перевозило добрива і було атаковане хуситами в Червоному морі, становить серйозну загрозу для морського життя. Таке попередження висловили військові США.

Rubymar було першим судном, яке було повністю знищено після того, як хусити почали атакувати торгові судна в листопаді 2023 року. Напади бойовиків, які залучають для атак дрони та ракети, змусили судноплавні компанії змінити маршрути суден, що порушує світову торгівлю та збільшує вартість перевезення.

У заяві Центрального командування ЗС США зазначено, що затонуле судно також створює ризик підводних зіткнень для інших суден, які прямують через цей активний маршрут.

Згідно з офіційними заявами уряду Ємену та американських військових, Rubymar потонув на півдні Червоного моря. Ракетний удар 18 лютого сильно пошкодив судно, яке перевозило близько 21 тисячі метричних тонн добрив. Після нападу судно залишилося без нагляду протягом 12 днів. Були плани його відбуксирувати до безпечного порту.

Міністр закордонних справ у визнаному міжнародно уряді Ємену в Адені Ахмед Авад бін Мубарак заявив, що потоплення Rubymar є екологічною катастрофою, з якою регіон раніше не стикався.

Це нова трагедія для нашої країни та нашого народу. Щодня ми розплачуємося за авантюри бойовиків-хуситів, – додав він.

Директор морської наукової станції при Університеті Йорданії Алі Аль-Савалміх вважає, що викид такої великої кількості добрив у Червоне море загрожує морському життю. Перенасичення поживними речовинами може призвести до надмірного росту водоростей, що відбирають кисень, що може призвести до загибелі звичайних морських істот, пояснив він, описуючи процес, відомий як евтрофікація.

Країни Червоного моря повинні терміново прийняти план моніторингу забруднених районів, а також розробити стратегію очищення, – наголосив науковець.

Зазначається, що загальний вплив буде залежати від того, як океанські течії вимивають добрива та як вони вивільняються з потоплених суден. Екосистема південної частини Червоного моря містить коралові рифи, прибережні мангрові зарості та різноманітне морське життя.

Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував парламенту проголосувати у другому читанні за законопроєкт №11474 про особливості продажу пакетів акцій, що належать державі у статутному капіталі банків. 

Київська обласна прокуратура поновила право власності держави на ліс, що має особливе значення для екології столичного регіону. Рішеннями суду у чотирьох справах задоволено позови прокурорів до низки юридичних осіб про повернення лісових земель у Бориспільському районі загальною площею понад 60 га.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.