Британські політики поскаржились Трампу на поведінку Маска в інтернеті – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Високопоставлені політики трьох найбільших партій Британії закликали обраного президента США Дональда Трампа переглянути стосунки з Ілоном Маском, який зробив низку провокаційних висловлювань про політику Великої Британії.

Зокрема у соцмережі X за останній тиждень Маск опублікував дописи, в яких закликав ув’язнити прем’єр-міністра Британії Кіра Стармера, звільнити з в’язниці правого активіста Томмі Робінсона і замінити лідера партії Reform UK Найджела Фараджа, колишнього союзника і друга Трампа.

Водночас він запустив в Х опитування, чи мають США “звільнити народ Британії від тиранічного уряду”.

За словами джерел видання, лейбористський уряд Стармера, консервативна опозиція і Reform UK обмірковують, чи довго протримається альянс між Маском і Трампом. У дискусіях з союзниками Трампа дехто з них висловлював думку, що пости Маска у соцмережах шкодять репутації нового президента навіть серед його друзів і прихильників у Великій Британії. Крім того, деякі союзники Трампа висловлювали стурбованість активністю Маска в інтернеті щодо Британії.

Політик, близький до команди Трампа, сказав, що вони стурбовані тим, що Маск переступив межу дозволеного, і дійшли висновку, що тепер він становить ризик для новообраного президента.

На території усіх шкіл канадської провінції Квебек буде повністю заборонене використання мобільних телефонів та інших гаджетів.

Міністр оборони Норвегії Торе Сандвік повідомив, що його країна завершить постачання винищувачів F-16 Україні до кінця 2025 року.

Дочка американського мільярдера Білла Гейтса Фібі розповіла, що у її батька було діагностовано синдром Аспергера – один із розладів аутистичного спектру.

Масштабні санкції, запроваджені президентом США Дональдом Трампом проти Міжнародного кримінального суду та його співробітників, зокрема проти головного прокурора Каріма Хана, мають все більший вплив на роботу трибуналу, стверджують у МКС.

Іспанський ритейлер Inditex – власник брендів Zara, Bershka та Pull & Bear – формально залишив російський ринок, але фактично зберіг можливість повернення.