Британські розвідники повідомили про крапку в історії ПВК «Вагнер»

Джерело: Twitter міноборони Великої Британії

У британській розвідці нагадали, що найближчими днями останні російські засуджені, які були завербовані до ПВК “Вагнер”, завершать свою службу у Євгена Пригожина. Це, вважають фахівці, стане крапкою в історії ПВК “Вагнер” у російсько-українській війні.

Розвідники зауважили, що схема вербування ув’язнених до ПВК “Вагнер” досягла свого піка на початку 2023 року. До лав ПВК вдалось завербувати щонайменше 40 000 осіб.

На думку фахівців, більшість помилуваних ув’язнених, імовірно, приймуть пропозицію продовжити працювати з ПВК “Вагнер”.

“Кінець схеми позначає крапку в історії ПВК “Вагнер” у війні Росії в Україні”, – мовиться у звіті.

У розвідці Великої Британії зауважили, що завдяки завербованим злочинцям Росії вдалось захопити місто Бахмут.

“Цей проєкт перетворив ПВК “Вагнер” в організацію, яка минулого місяця кинула безпосередній виклик владі президента Путіна. Це також знаменує собою один із найкривавіших епізодів сучасної військової історії: за кілька місяців було вбито до 20 000 завербованих ув’язнених”, – резюмували фахівці.

Глава МЗС Великої Британії Девід Камерон заявив, що є вагомі аргументи для конфіскації заморожених російських активів і витрати їх на відновлення України.

У соцмережах українці розкритикували нещодавно встановлений у Києві пам’ятнику загиблому Герою України Олександру Мацієвському – через надто реалістичну воскову фігуру воїна та місце розташування.

Директорка Центру підтримки аеророзвідки, ветеранка та волонтерка Марія Берлінська наголосила, що глава РФ Володимир Путін особисто контролює виробництво дронів в Росії, оскільки розуміє потужність цього озброєння на фронті.

Вдень 7 грудня російські військові серйозно пошкодили обладнання прифронтової теплоелектростанції, внаслідок чого два енергоблоки зупинили роботу. ЗС РФ здійснили по одній з ТЕС артобстріл.

За період із серпня по жовтень обсяги обіцяної західної допомоги Україні скоротилися на 87 відсотків – фактично із 16 до двох мільярдів євро. Підтримка з боку Заходу впала до найнижчого рівня від початку війни РФ проти України наприкінці лютого 2022 року.