Британські розвідники проаналізували, як на окупантів вплине удар ЗСУ по аеродромах на ТОТ
Джерело: міноборони Великої Британії
У британській розвідці проаналізували удари ЗСУ по аеродромах військ РФ у тимчасово окупованих Луганську та Бердянську, який було завдано 17 жовтня ракетами ATACMS.
Хоча масштаби збитків поки що не підтверджені, ймовірно, дев’ять російських військових вертольотів у Бердянську та п’ять у Луганську були знищені.
“Враховуючи те, що безпосередня авіаційна підтримка російських літаків на сьогодні була дуже поганою, російські оборонні лінії почали більше сподіватись на гелікоптери перед обличчям українського контрнаступу”, – наголосили розвідники.
Бердянськ використовувався окупантами як основна передова оперативна база на південній осі, що забезпечує як матеріально-технічне забезпечення, так і наступальну/оборонну спроможність.
Якщо втрата 9 гелікоптерів у Бердянську буде підтверджена, цілком ймовірно, що це вплине на здатність військ РФ як захищати, так і здійснювати наступ на даній ділянці фронту.
“Враховуючи нинішнє навантаження на російське військове виробництво, підтверджену втрату будь-яких літальних апаратів буде важко компенсувати в коротко- та середньостроковій перспективі”, – додали фахівці.
Ця втрата також, ймовірно, створить додатковий тиск на російських пілотів і літаки, які вже майже напевно страждають від бойового виснаження та проблем з обслуговуванням через непередбачену затяжну кампанію.
“Існує реалістична ймовірність того, що цей удар змусить Росію знову перенести свої операційні бази та вузли управління далі від лінії фронту, збільшивши навантаження на логістичні ланцюги”, – резюмували у британській розвідці.
- Фахівці ISW зауважили, що наземні операції Збройних сил України на лівому, тимчасово окупованому березі Херсонщини, є масштабнішими, аніж раніше.
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про виділення Україні €3,5 млрд допомоги, яка надійде у березні.
Чеське видання Reflex до третіх роковин повномасштабного вторгнення Росії опублікувало обкладинку з президентом України Володимиром Зеленським.
Європейський Союз ухвалив 16-й пакет санкцій проти Російської Федерації на третю річницю повномасштабної війни.
Триває 1097-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли 868 тисяч осіб.
Міністр закордонних справ Нової Зеландії Вінстон Пітерс оголосив про посилення санкцій проти російських компаній і підтримку відновлення та реконструкції України.