Британські винищувачі двічі перехоплювали літаки РФ біля повітряного простору НАТО

Джерело: The Guardian

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.

Міністерство оборони Великої Британії підтвердило, що у вівторок два винищувачі Typhoon вилетіли з авіабази Мальборк у Польщі для перехоплення російського розвідувального літака Іл-20М, що наблизився до повітряного простору НАТО над Балтійським морем.

У четвер ще два британські винищувачі підіймалися на перехоплення невстановленого літака, котрий залишив повітряний простір Калінінградської області і наблизився до кордонів НАТО.

Ці інциденти стали першими бойовими вильотами британських літаків у межах операції Chessman. Розгортання контингенту у східній Польщі відбулося кілька тижнів тому. Участь у місії також бере Швеція — новий член НАТО, що вперше долучила свої винищувачі Gripen до місії союзників із патрулювання повітряного простору.

Міністр збройних сил Великої Британії Люк Поллард заявив, що країна є “непохитною” у своїй відданості Альянсу.

На тлі зростання російської агресії та посилення загроз безпеці ми посилюємо підтримку союзників, стримуємо ворогів і захищаємо нашу національну безпеку завдяки стратегії змін, — наголосив міністр.

Британія розгорнула в Польщі шість винищувачів Typhoon та близько 200 військових зі 140-го експедиційного авіакрила. У Міністерстві оборони зазначили, що спільні патрулювання Typhoon та шведських Gripen стали “важливою віхою інтеграції у НАТО”.

Перехоплення відбулись невдовзі після участі міністра оборони Джона Гілі в засіданні Контактної групи з питань оборони України в Брюсселі, де понад 50 країн пообіцяли надати Києву допомогу на майже 28 млрд доларів.

Раніше генеральний секретар Альянсу Марк Рютте НАТО заявив, що Альянс збільшить свою військову присутність у Балтійському морі після пошкодження підводного електрокабелю між Естонією і Фінляндією.

Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.

У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.

Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.

Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.

12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.