Британський альпініст та його гід, ймовірно, загинули після сходження на Еверест
Джерело: The Guardian
Альпініст Ден Патерсон із Великої Британії та його гід Пастенджі Шерпа зникли безвісти під час спуску з найвищої вершини світу Еверест. Причиною трагедії став зсув снігу та льоду на горі.
В екскурсоводській компанії поінформували, що вони дісталися вершини у вівторок, 21 травня, близько 5 години ранку, але відтоді про не було звісток.
За словами власника компанії, яка надавала послуги чоловікові, команда шукала зниклих, які “героїчно” досягли вершини Евересту о 4:40.
“Попри виснажливі пошукові зусилля, ми, на жаль, підтверджуємо, що Даніеля та Пастенджі не вдалося знайти”, – зазначив Лакпа Шерпа.
Звістка про те, що рятувальна робота припиняється, з’явилася на тлі повідомлень про нових загиблих. Так, 40-річного кенійця Джошуа Черуйота Кіруї, який зник безвісти в середу, 22 травня, знайшли всього за 19 метрів від вершини. 44-річний гід, який був з ним, досі вважається зниклим безвісти.
Партнер Патерсона Бекс Вудхед створив онлайн-сторінку краудфандингу для пошуково-рятувальної операції та повідомив, що вертоліт і спеціалізовані пошукові групи, ймовірно, коштуватимуть близько 150 тисяч фунтів стерлінгів. Станом на вечір суботи на GoFundMe зібрали вже 118 тисяч фунтів стерлінгів.
“На жаль, під час спуску Даніель пропав безвісти, і з того часу з ним ніхто не спілкувався чи не бачив його. У такій ситуації час має велике значення, і ми мобілізуємо всі можливі ресурси, щоб знайти Дена. Мені та родині Дена терміново потрібна ваша допомога”, – написав Вудхед.
Проведення пошуково-рятувальної операції на Евересті він називає неймовірно складною та дорогою справою. При цьому чоловік зауважив, що немає гарантії того, що вона стане успішною.
У соціальних мережах публікують кадри, на яких видно натовпи альпіністів, що стоять у черзі, щоб зійти на вершину Евересту. За словами шерпи Нга Тенджі, вівторок був найзавантаженішим днем у сезоні Евересту – приблизно 200 альпіністів скористалися погодним вікном, щоб спробувати піднятися на вершину.
Як пояснили експерти, це піддає альпіністів підвищеному ризику смерті.
“На такій висоті можна прожити лише кілька годин. Це зона смерті через брак кисню, атмосферний тиск і дуже низькі температури. Тож тинятися в одній із цих черг – погана ідея, ти повільно вмираєш на такій висоті”, – пояснив Алан Хінкес, альпініст, який піднявся на вершину Евересту в 1996 році.
- Непальській альпініст Камі Ріта у 29-й раз піднявся на вершину гори Еверест, оновивши власний рекорд із кількості успішніших сходжень на найвищу гору світу.
У румунській провінції Марамуреш рятувальники розшукують п’ятьох громадян України, які направились до країни з метою перетину кордону через гори. Вони не виходять на зв’язок вже 20 днів.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо звинуватив “Грузинський національний легіон” (ГНЛ), який воює на боці Збройних сил України, в намаганні здійснити спробу його повалення.
В Одесі під час повітряної тривоги та після відбою запустили два феєрверки. Правоохоронці встановлюють причетних осіб.
Український воєнний кореспондент та режисер-документаліст Мстислав Чернов отримав нагороду за найкращу режисуру у категорії “Документальне кіно” на міжнародному кінофестивалі “Sundance” за свою роботу “2000 метрів до Андріївки”.
Увечері 31 січня російські війська атакували Одесу балістичними ракетами, внаслідок чого поранено двох людей.