Британський уряд хоче дозволити лікарям допомагати невиліковно хворим покінчити з життям
Джерело: The New York Times
У п’ятницю британські законодавці проголосували за дозвіл надавати допомогу невиліковно хворим пацієнтам в Англії та Уельсі, щоб покінчити життя.
Голосування у п’ятницю не було останнім, оскільки законопроєкт розглядатимуть парламентські комітети і можуть бути висунуті поправки.
“Але це знаковий політичний момент, який готує основу для значних змін, які деякі порівнюють з легалізацією абортів у Британії 1967 року та скасування смертної кари в 1969 році”, – пише видання.
Нововведення поширюватиметься на вузьку групу: людина мусить бути старше 18 років, мати діагноз “смертельна хвороба” та мати не більше шести місяців життя. Щонайменше двоє лікарів та суддя повинні дати дозвіл, а смертельні ліки мусить застосовувати самостійно людина.
Допомога при смерті вже легальна у кількох європейських країнах, а також у Канаді, Новій Зеландії, 10 штатах США та окрузі Колумбія.
- У Львові спеціалісти врятували життя шестирічної дівчинки з синдромом Уїлкі, провівши операцію за допомогою робота-хірурга.
- Антибіотик, розроблений близько 80 років тому, стрептотрицин, знову привертає увагу як можливий засіб у боротьбі з супербактеріями, стійкими до інших лікарських препаратів.
У М’янмі кількість загиблих унаслідок землетрусу, що стався 28 березня, зросла до 3763 осіб.
У Сполучених Штатах підготували законопроєкт, авторами якого вступають 60 сенаторів, який передбачає можливість застосувати додаткові санкції щодо Росії.
За оцінками аналітиків, російська армія готується систематично інтегрувати використання мотоциклів у війні проти України, щоб “компенсувати досвідченість” українських операторів БпЛА.
27 квітня відзначають Всесвітній день ветеринара, Всесвітній день тапіра, День абетки Морзе, День порятунку жаб або День збереження жаб та День безплатної стерилізації бездомних кішок. Християни сьогодні згадують апостола Симеона.
За даними синоптиків, в неділю, 27 квітня, в Україні збережеться суха та хмарна погода.