«Було видно з космосу»: над США пронеслася 300-кілометрова пилова буря

Джерело: Daily Mail

Масштабна пилова буря довжиною понад 321 км, яку було видно із космосу, пронеслася над американським штатом Нью-Мексико.

Величезну хмару пилу, підняту штормом у середу, 19 червня,  зафіксували в яскравих кольорах за допомогою супутника, який спільно керується Національним управлінням океанічних і атмосферних досліджень і Спільним інститутом досліджень атмосфери штату Колорадо (CIRA).

Фото: CIRA

Зазначається, що пориви вітру над південними районами штату Нью-Мексико сягали 151 км/ год, а в районі Альбукерке випав град, який також спричинив селеві потоки і повені в горах Сьєрра-Бланка.

Цей тип пилової бурі, викликаний зміною атмосферного тиску після сильної грози, відомий метеорологам як “хабуб”, що з арабської означає “вибух”. Напередодні грози, яка наближається, вітер дме з усіх боків, створюючи хмарні утворення, але вони зникають, щойно починаються зливи.

Фото: соцмережі

Як розповіли у виданні, ця пилова буря здатна підняти пилові частинки на висоту до 1,5 км у повітря. Стовп дрібних частинок може не лише заважати зору, а й спричинити проблеми зі здоров’ям, оскільки ці частинки містять суміш грибків, забруднювальних речовин, хімікатів тощо.

Фото: соцмережі

“Хабуби” можуть виникати у будь-якій точці Сполучених Штатів, але найчастіше вони трапляються на південному заході.

Також вони поширені на Близькому Сході і в Австралії через все більш посушливі умови на континенті, спровоковані глобальною зміною клімату.

У п’ятницю, 12 липня, австралійська акторка і продюсерка Марго Роббі вперше з’явилась на публіці після оголошення про те, що разом з її чоловіком режисером Томом Акерлі очікує на первістка.

Викидання понад 140 дельфінів на берег біля Кейп-Коду (штат Массачусетс, США) минулого місяця визнано як найбільше масове викидання цих ссавців на берег в історії Сполучених Штатів.

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.