Burger King все ще працює в Росії, попри обіцянку вийти з ринку РФ
Джерело: BBC news
Американська компанія Burger King як і раніше працює в Росії, попри те, що власник мережі ресторанів швидкого харчування пообіцяв покинути ринок РФ після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.
Restaurant Brands International (RBI), якій належить 15% франчайзингового бізнесу фаст-фуду в Росії, повідомила BBC, що “наразі немає нових оновлень, якими можна було б поділитися” щодо їх виходу.
У березні 2022 року компанія повідомила, що почала процес виходу з Росії.
Критики звинуватили RBI у “підтримці режиму Путіна” через те, що він не відмовився від своєї частки в російському бізнесі.
RBI, одна з найбільших у світі компаній ресторанів швидкого харчування, послалася на складну франчайзингову угоду як причину труднощів у спробі покинути країну.
Ця угода є спільним підприємством з трьома іншими партнерами для близько 800 ресторанів.
Девід Шир, президент RBI, у березні 2022 року заявив, що головний оператор Burger King у Росії “відмовився” закривати торгові точки.
Але він додав, що компанія “розпочала процес” продажу своїх 15% частки власності, і що це займе “деякий час”.
Відповідаючи на запитання ВВС про прогрес, який досягнутий за 18 місяців після цієї обіцянки, представник канадсько-американської компанії сказав, що фірма не має оновлень.
Представник RBI заявив, що компанія відмовляється від нових інвестицій і підтримки ланцюжка постачання і не отримувала жодного прибутку від Burger King у Росії з початку 2022 року.
Марк Діксон, засновник агентства Moral Rating Agency, яке проводить кампанії проти компаній, які ведуть бізнес у Росії, закликав RBI розкрити, яких конкретних дій вони вжили під час спроб покинути Росію.
“[Фірма] повинна бути готова розірвати свою угоду… Вона повинна прийняти юридичний ризик, роблячи правильні речі”, – сказав він.
- Одна з найбільших страхових компаній світу Uniqa продає свій бізнес у Росії і повністю виходить з російського ринку.
- Шведська компанія Essity, яка виробляє товари для гігієни, завершила продаж своїх операцій у Росії за ціною приблизно 1,2 мільярда шведських крон на безготівковій та безборговій основі.
- Японський виробник вантажівок Isuzu Motors Ltd повністю виходить з російського ринку.
- Найбільший італійський банк Intesa Sanpaolo вирішив закрити своє представництво в Москві, однак наразі не зміг отримати дозволу на повний вихід з РФ через обмеження влади на продаж активів.
- Деякі іноземні компанії, які намагаються вийти з російського ринку, стикаються зі значними витратами, оскільки влада РФ вимагає великі знижки на активи, що продаються.
Польська влада запровадила обов’язкові уроки початкового військового вишколу для школярів, які включають навчання стрільбі та базовим навичкам надання першої медичної допомоги. Як зазначили в уряді країни, це нововведення відповідає “зростаючій загрозі державній безпеці у зв’язку з війною РФ проти України” та зумовлене “нагальною необхідністю доповнити” навчальний процес темами, пов’язаними з обороною держави.
Кабмін України ухвалив рішення автоматично продовжити чинні бронювання через російську кібератаку на державні реєстри.
У Святвечір, 24 грудня, окупанти обстріляли Кривий Ріг. Внаслідок удару по житловому будинку загинув чоловік.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 16:00 24 грудня. Кількість бойових зіткнень з початку доби зросла до 179.
Україна отримала 1 мільярд доларів із запланованих 20 мільярдів, які будуть виділені Сполученими Штатами шляхом доходів від заморожених російських активів, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.