Бюджет Росії дозволяє їй продовжувати війну в тому ж масштабі, – розвідка Естонії

Джерело: ERR

Командувач Розвідувального центру Сил оборони Естонії Антс Ківісельг зазначив, що військовий бюджет РФ, який цього тижня затвердив президент Росії Володимир Путін, і бюджетний план на наступні роки доводить, що Росія може продовжувати війну в Україні в тому ж масштабі, що й зараз.

“Цього року Росія збільшила свої витрати на оборону приблизно на 100 відсотків, а у 2023 році бюджет витрат на оборону РФ зросте до 100 мільярдів євро, що становить приблизно третину всіх витрат уряду”, – сказав Ківісельг. 

Він також повідомив, що Збройні сили Росії вже в першому півріччі перевищили обсяги, передбачені оборонним бюджетом цього року, на десять відсотків і це змусило прийняти додатковий бюджет.

“У підсумку все це дозволяє Росії продовжувати поточну війну [в Україні] з нинішньою інтенсивністю. Але вона продовжується шляхом значного зниження рівня послуг і добробуту російського громадянського суспільства”, — сказав Ківісельг.

Командувач розвідки також зазначив, що протягом останнього тижня ситуація на українському фронті не змінювалася.

“Загальна інтенсивність боїв дещо знизилася порівняно з попередніми тижнями, що може бути пов’язано з погіршенням погодних умов наприкінці минулого та на початку цього тижня”, – сказав він.

Ківісельг припустив, що Росія посилить удари по критичній інфраструктурі України та зазначив, що ворог розпочав інформаційні атаки.

“Ймовірно, РФ не зможе найближчим часом здійснити прорив оперативного рівня в Україні. Однак найближчими тижнями Росія, ймовірно, посилить інтенсивність ударів далекої дії по критичній інфраструктурі України. Ми також бачимо, що Росія почала інформаційні операції в напрямку України, щоб, перш за все, відвернути увагу від зовнішніх загроз на внутрішню ситуацію, шукаючи можливі неузгодженості, посилюючи їх і поглиблюючи”, – сказав він.

Пентагон вирішує, чи варто використовувати останнє джерело фінансування військової допомоги, що залишилося, для підтримки зусиль України у боротьбі з російською агресією, навіть без гарантій того, що ці кошти будуть компенсовані Конгресом.

На платформі “Укренерго” відбулися спільні аукціони з доступу до міждержавних перетинів з Молдовою. Відтак, Україна завершила перехід на європейські правила торгівлі електроенергією.

У межах саміту “Україна – Південно-Східна Європа” в Тирані президент Володимир Зеленський провів зустріч із президентом Чорногорії Яковом Мілатовичем.

Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час онлайн-привітання учасників конференції “BLACK SEA GRAIN. EUROPE-2024” заявив, що 90% всієї української агропродукції експортується морем.

Шість акціонерних товариств мають до 29 лютого 2024 року забезпечити авансове перерахування до держбюджету не менше ніж 50% річних дивідендів на державну частку від результатів господарської діяльності у 2023 році.