Бюрократичні затримки у британському фонді стали причиною нестачі зброї в ЗСУ — ЗМІ

Джерело: The Guardian

Міністри Великої Британії підтвердили, що деяке обладнання з підписаних контрактів не буде доставлене в Україну до наступної весни. Понад половину військового фонду України розміром понад 1 млрд 113 млн, який керується Міністерством оборони, залишається невикористаним через бюрократичні затримки з оформленням контрактів.

Міжнародний фонд для України, що включає дев’ять країн-донорів і очолюється Великою Британією, стикається з критикою через повільне постачання зброї на лінію фронту. З останніх 1 млрд 113 млн, зібраних урядами за два роки, з яких понад 600 мільйонів надійшло від Великої Британії, лише майже 500 млн доларів були виділені або витрачені.

За словами представників Міноборони, затримки викликані необхідністю ретельно оцінити кожну з численних оборонних компаній, які подали заявки на контракти. Тіньовий міністр оборони Джон Хілі звинуватив міністерство в “повільній” реакції та наголосив на необхідності прискорення військової підтримки України.

На його думку, уряд країни тягне час замість того, щоб оперативно передавати необхідне нове обладнання українській стороні.

Міжнародний фонд для України був заснований у серпні 2022 року для фінансування військового вишколу та оснащення України після російського вторгнення у лютому того ж року і передбачав мінімальну бюрократію в управлінні. Проте досвід фонду у розподілі коштів може відштовхувати потенційних донорів.

Президент України Володимир Зеленський останніми тижнями відкрито висловлював стурбованість через уповільнення постачань західної зброї на фронт. Ця затримка стає критичною проблемою для Києва на фоні активного наступу Росії.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.