Палата представників США прийняла надання допомоги Україні на $61 млрд

Джерело: CNN

В суботу, 20 квітня, Палата представників США проголосувала за виділення допомоги Україні на 61 мільярда доларів. 

З цієї суми близько 23 мільярдів доларів буде використано для надання американської зброї та боєприпасів, а понад 11 мільярдів доларів – на фінансування поточних військових операцій США. Майже 14 мільярдів доларів, включені в законопроєкт, спрямують на придбання передових систем озброєння та інше оборонне обладнання для України.

Конгрес відкинув усі антиукраїнські поправки до законопроєкту. “За” законопроєкт проголосували 310 законодавців, “проти” – 111.

Під час голосування законодавці аплодували, розмахували українськими прапорами та вигукували “Ukraine”.

Далі законопроєкт має схвалити Сенат США, після чого його повинен підписати президент США Джо Байден. 

Незабаром Палата представників США голосуватиме за законопроєкт про допомогу Ізраїлю.

26 травня президент Володимир Зеленський звернувся до глави США Джо Байдена та китайського лідера Сі Цзіньпіна з закликом взяти участь у Глобальному саміті миру.

Міністерка фінансів США Джанет Єллен заявила, що європейські банки, працюючи у Росії, постають перед зростаючими ризиками. Нині США розглядають можливість посилення вторинних санкцій щодо банків, викритих у сприянні операціям у межах військових зусиль Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22.30 26 травня щодо російського вторгнення. Від початку доби на фронті відбулося 95 бойових зіткнень.

Президент Володимир Зеленський зустрінеться з прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом у Мадриді 27 травня. Сторони мають намір підписати угоду щодо гарантій безпеки для України. Текст документа погодили 7 травня.

Представники розвідки США та союзників відслідковують зростання кількості диверсійних операцій у Європі з боку РФ. Дії РФ є частиною російської кампанії з підриву постачання озброєння Україні.