Carlsberg виходить із російського ринку
Джерело: Reuters
Данська пивоварна компанія Carlsberg продасть свої активи в російській компанії “Балтика” за $320 млн, що дозволить залишити ринок РФ.
Згідно з повідомленням компанії, очікується, що угода, вже схвалена російською та данською владою, буде закрита найближчими днями. При цьому в Carlsberg не підтвердили суму угоди, проте за даними агентства, сума продажу становить 34 мільярди рублів (320,75 мільйона доларів).
Carlsberg не уточнили, хто буде новим власником їхньої частки в “Балтиці”, зазначивши, що це буде компанія, якою в рівних частках володіють “два давні співробітники “Балтики”, які нині обіймають керівні посади в компанії”.
Урядовий документ, доступ до якого отримало Reuters, вказує на те, що покупець – компанія VG Invest, зареєстрована у серпні і керується Єгором Гусельниковим, віцепрезидентом компанії “Балтика”. Згідно з урядовим документом, VG Invest повинна буде спрямувати 15% від ринкової вартості пивоварної компанії “Балтика” до федерального бюджету Росії.
Генеральний директор Carlsberg Group Джейкоб Ааруп-Андерсен заявив, що Carlsberg розглянула всі можливості для повного виходу з Росії, захистивши при цьому співробітників, активи і вартість свого бізнесу.
У звіті за лютий 2023 року Carlsberg повідомив, що його чисті активи в Росії станом на грудень 2022 року становили 7,52 мільярда данських крон (1,06 мільярда доларів).
Як нагадали в агенції, Carlsberg Group у березні 2022 року вирішила повністю піти з російського ринку. У червні 2023 року компанія підписала угоду про продаж свого бізнесу в РФ. Однак невдовзі після цього Володимир Путін передав “Росимуществу” частку Carlsberg у “Балтиці” у тимчасове управління. 2 грудня Путін своїм указом вивів активи Carlsberg у РФ з-під тимчасового держуправління.
- Пивна компанія Carlsberg долучилася до відбудови Львова після ракетного удару РФ, внаслідок якого було пошкоджено 188 будівель.
30 квітня міністерка економіки Юлія Свириденко спільно із міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписала Угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови США–Україна. Як зауважила міністерка, мовиться про співпрацю на десятиліття вперед.
Орієнтовна вартість робіт з відбудови сучасного корпусу лікарні “Охматдит” становитиме близько 396 мільйонів гривень. Проєктно-кошторисна документація наразі проходить експертизу, а тендер на капітальний ремонт сучасного корпусу оголосять на платформі Prozorro у першій половині травня.
Спецпредставник президента США з питань України Кіт Келлог наголосив, що главі РФ Володимиру Путіну варто визнати зміну ситуації на користь України. Генерал у відставці зауважив, що росіянам, попри шалені втрати у лавах своєї армії, за півтора року не вдалося досягти серйозних здобутків на фронті.
Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді відмовився приїхати до Москви на 9 травня. Про те, що Моді не прийняв запрошення глави РФ Володимира Путіна брати участь в урочистих заходах, повідомив прессекретар Кремля Дмитро Пєсков.
Компанії McDonald’s і Coca-Cola досі розглядають російський ринок як зону підвищених ризиків і не планують повертатися до діяльності у цій країні, свідчать листи компаній до правозахисної групи B4Ukraine.