Чай з мелісою: простий і ефективний спосіб побороти безсоння
Джерело: HealthDigest
Вчені визначили один недооцінений вид чаю, який може стати потужним засобом у боротьбі з безсонням.
Безсоння — це не лише нездатність заснути, але й різні його форми. Деякі люди можуть заснути, але не спати довго, інші — не можуть заснути швидко і довго крутяться в ліжку перед тим, як заснути та прокинутися знову.
“Один зі способів зменшити вплив безсоння — випити спеціальний чай перед сном. Хоча численні сорти та суміші чаю були оголошені потенційними варіантами лікування сну, особливо вирізняється чай з мелісою”, – зазначають в публікації HealthDigest.
Чай з мелісою перед сном — це не нова стратегія для покращення якості сну. Меліса відома своєю здатністю сприяти спокійному сну вже протягом багатьох століть. Результати дослідження 2011 року, опубліковані в Mediterranean Journal of Nutrition and Metabolism, показали, що учасники, які регулярно приймали дозу екстракту Melissa officinalis L (меліси), відчували зниження симптомів безсоння на 42%.
Інші дослідження, що оцінювали ефективність меліси як засобу для покращення якості сну, показали подібні результати. Її позитивний вплив був підтверджений оглядом, опублікованим у 2024 році в журналі Nutrients. Крім того, експеримент, проведений на мишах у 2015 році, продемонстрував, що меліса має гіпнотичний ефект.
-
Дослідження показали, що канабіс впливає на сон у людей з депресією та тривогою.
У неділю, 20 квітня, Великдень або Воскресіння Христове одночасно відзначають християни східного та західного обрядів.
20 квітня відзначають Всесвітній день цирку, День аукціоністів, День вдячності волонтерам та Міжнародний день китайської мови. Віряни вшановують пам’ять святого преподобного Теодора Трихіни. Українці святкують Великдень або Воскресіння Ісуса Христа.
За даними синоптиків, у неділю, 20 квітня, в Україні збережеться тепла погода, подекуди- короткочасний дощ.
За роки повномасштабної війни 67 українських священників, пасторів та монахів стали жертвами вбивств або катувань з боку російських окупантів. 620 релігійних об’єктів було знищено, більшість із них християнські.
Президент Володимир Зеленський, після доповіді головнокомандувача Збройних сил України Олександра Сирського, заявив, що так зване “великоднє перемир’я” Росії не поширюється на Курську та Бєлгородську області РФ, а також що обстріли на деяких інших фронтових напрямках не припинилися.