Частка тих, хто позитивно ставиться до телемарафону, знизилася на 28% – дослідження

Джерело: дослідження “Детектора медіа” “Індекс медіаграмотності українців: 2020–2024”

Частка тих, хто позитивно ставиться до формату національного телемарафону “Єдині новини”, знизилась із 45% у 2022-му до 17% у 2024 році.

Зауважується, що лише 26% українців звертається до етерів телемарафону як до джерела інформації про суспільно-політичне життя. Такий показник засвідчує помітне зниження проти минулого опитування: 2022 року ця частка становила 41%, тоді 2023-го вже 31%.

77% респондентів підтвердили, що через нестачу різних поглядів в телемарафоні, змушені шукати інформацію в інших джерелах.

Тоді як 38% вважають, що телемарафон є виправданим форматом під час війни. Своєю чергою, 57% респондентів переконані, що “Єдині новини” транслюють лише один погляд, що неприпустимо навіть під час війни.

Одначе, проти 2023 року, у 2024-му зросла кількість споживачів суспільно-політичного контенту у соцмережах (62% проти 70%) та месенджерах (55% проти 62%).

Додамо, за час повномасштабного вторгнення України витрати на телемарафони “Єдині новини #UAразом” та “Freeдом” сягнули 2,01 млрд грн.

Нагадаємо, при плануванні бюджету на 2025 рік народні депутати заклали витрати в 1,6 мільярда гривень на телемарафон “Єдині новини” та телеканал “Рада”.

Методологія: кількісне дослідження; інтерв’ю обличчя-до-обличчя за допомогою планшета за стандартизованим опитувальником(CAPI).

Географія: національне дослідження. Дослідження не проводилось на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей та в АР Крим

Обсяг вибірки: 1200 респондентів.

Цільова аудиторія: доросле населення України(18―65 років).

П’ятирічна львів’янка Регіна Абрамова стала наймолодшою дитиною, яка самостійно піднялася на найвищу вершину України – Говерлу.

Держсекретар США Марко Рубіо заявив, що президент США Дональд Трамп втрачає терпіння через безрезультатність діалогу з російським диктатором Володимиром Путіним щодо війни в Україні.

Сьогодні, 27 липня, в Україні святкують День медичного працівника.

За даними аналітиків, Сили оборони просунулися на Сумщині, Харківщині та Донеччині.

27 липня відзначається День ходіння на ходилицях, День трансатлантичного зв’язку та День народження гамбургера. За церковним календарем вшановують пам’ять святого великомученика Пантелеймона.