Частка тих, хто позитивно ставиться до телемарафону, знизилася на 28% – дослідження

Джерело: дослідження “Детектора медіа” “Індекс медіаграмотності українців: 2020–2024”

Частка тих, хто позитивно ставиться до формату національного телемарафону “Єдині новини”, знизилась із 45% у 2022-му до 17% у 2024 році.

Зауважується, що лише 26% українців звертається до етерів телемарафону як до джерела інформації про суспільно-політичне життя. Такий показник засвідчує помітне зниження проти минулого опитування: 2022 року ця частка становила 41%, тоді 2023-го вже 31%.

77% респондентів підтвердили, що через нестачу різних поглядів в телемарафоні, змушені шукати інформацію в інших джерелах.

Тоді як 38% вважають, що телемарафон є виправданим форматом під час війни. Своєю чергою, 57% респондентів переконані, що “Єдині новини” транслюють лише один погляд, що неприпустимо навіть під час війни.

Одначе, проти 2023 року, у 2024-му зросла кількість споживачів суспільно-політичного контенту у соцмережах (62% проти 70%) та месенджерах (55% проти 62%).

Додамо, за час повномасштабного вторгнення України витрати на телемарафони “Єдині новини #UAразом” та “Freeдом” сягнули 2,01 млрд грн.

Нагадаємо, при плануванні бюджету на 2025 рік народні депутати заклали витрати в 1,6 мільярда гривень на телемарафон “Єдині новини” та телеканал “Рада”.

Методологія: кількісне дослідження; інтерв’ю обличчя-до-обличчя за допомогою планшета за стандартизованим опитувальником(CAPI).

Географія: національне дослідження. Дослідження не проводилось на тимчасово окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської областей та в АР Крим

Обсяг вибірки: 1200 респондентів.

Цільова аудиторія: доросле населення України(18―65 років).

Адміністрація Дональда Трампа на початку 2025 року звернулася до українського уряду з проханням прийняти невизначену кількість депортованих зі США громадян інших країн. Про це свідчать документи, з якими ознайомилось видання.

Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах. 

Влада Литви, Латвії та Польщі відмовилася пропустити через свій повітряний простір літаки, якими планували дістатися до Москви президент Сербії Александар Вучич та прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо. Політики мали взяти участь у параді 9 травня.

Частка тих, хто позитивно ставиться до формату національного телемарафону “Єдині новини”, знизилась із 45% у 2022-му до 17% у 2024 році.

Ввечері 6 травня Індія атакувала Пакистан. У двох прикордонних районах індійського Кашміру чути інтенсивні обстріли та гучні вибухи.