Частину території, яка найбільше постраждала від підриву Каховської ГЕС, вже забезпечено водою – Міндовкілля
Джерело: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець повідомив, що частину території, яка найбільше постраждала від підриву росіянами дамби Каховської ГЕС, вже забезпечено водою.
“Після підриву Каховської ГЕС виникли певні складнощі з водою. Тому уряд з резервного фонду виділив кошти для водозабезпечення населення півдня. Загалом на такі заходи на чотири області було виділено майже один мільярд гривень. Частину цих територій вже забезпечено водою”, – зазначив Руслан Стрілець.
Також він нагадав, що уряд спростив процедуру проведення робіт із водозабезпечення регіонів. До прикладу, Дніпропетровщина вже завершила будівництво й облаштування запланованих свердловин.
Підконтрольну частину Запорізької області зараз повністю забезпечено водою. А от на Херсонщині ситуація складніша через постійні обстріли та бомбардування.
- Через підрив росіянами дамби Каховської ГЕС близько мільйона українців мають перебої з водопостачанням. Однак вже наприкінці серпня запустять першу ланку водогону, аби забезпечити українців безперебійним водопостачанням.
- Уряд прийняв рішення про виділення 271,464 млн грн для надання одноразової грошової допомоги населенню за втрачений врожай внаслідок підриву російськими загарбниками дамби Каховської ГЕС.
Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні.
Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.
На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.
27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.
Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.