Чехія офіційно визнала Росію найбільшою загрозою безпеці ЄС та НАТО

Джерело: резолюція чеського парламенту

20 березня парламент Чехії визнав Росію найбільшою загрозою безпеці країн-членів ЄС та НАТО. В ухваленій резолюції наголосили, що “терористичний режим у Росії” намагається поширити сферу свого впливу зокрема на Україну та решту європейських країн.

Депутати прийняли резолюцію після 19-годинних дебатів про безпекові ризики для Чехії.

Підтримали відповідний документ 84 депутати від ліберально-консервативної коаліції прем’єр-міністра Петра Фіали, 42 утрималися. Проти 17 голосів – переважно з партії Томіо Окамури “Свобода та пряма демократія”.

Окремо у документі акцентували на важливості продовження військової допомоги Києву, оскільки дії Москви супроводжуються скоєнням воєнних злочинів.

В інтересах Чеської Республіки, щоб Україна була незалежною, демократичною, вільною та міцно інтегрованою в міжнародні структури, – мовиться у документі.

У резолюції застерегли, що натомість припинення постачання військової техніки призведе до завоювання та розорення України російським терористичним режимом.

Нижня палата парламенту Чехії ще у листопаді 2022 року ухвалила резолюцію, в якій російський режим оголосили терористичним.

Раніше в Європейському Союзі заявили, що війна, розв’язана Росією проти України, – це “екзистенційна загроза безпеці ЄС”.

У лютому глава служби безпеки Швеції Шарлотта фон Ессен наголосила, що Росія становить основну міжнародну загрозу для безпеки країни, існує також підвищений ризик екстремістського насильства з боку ісламістів і ультраправих.

Вона зауважила, що Росія, а також Китай та Іран є головними загрозами для Швеції, і вони можуть спільно працювати над зміною поточної системи безпеки.

24 грудня 2023 року міністр оборони Фінляндії Антті Хякканен під час різдвяного привітання до миротворчих сил наголосив на широкомасштабному нападі РФ, зазначивши, що нині саме на фронті в Україні триває війна за майбутнє європейських країн.

Протягом дня, 24 квітня, російській війська здійснили шість обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 23 вибухи.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.

Кабінет Міністрів України заборонив пересилати за кордон паспорти громадянина України, а також закордонні паспорти для осіб чоловічої статі призовного віку. Відтепер така можливість передбачена виключно на території України.

Надвечір 24 квітня президент Володимир Зеленський у своєму відеозверненні висловив вдячність США за ухвалений та підписаний Джо Байденом законопроєкт про допомогу Україні на понад 60 мільярдів доларів. Зауважив, що у новому оборонному пакеті союзники спорядили усе: від ATACMS до необхідної ППО і техніки.

Російські пропагандистські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що на Сумщині у 2025 році закриють 41 школу у 20 громадах області через відсутність фінансування – у ЦПД спростували російські фейки.