Чехія офіційно визнала Росію найбільшою загрозою безпеці ЄС та НАТО
Джерело: резолюція чеського парламенту
20 березня парламент Чехії визнав Росію найбільшою загрозою безпеці країн-членів ЄС та НАТО. В ухваленій резолюції наголосили, що “терористичний режим у Росії” намагається поширити сферу свого впливу зокрема на Україну та решту європейських країн.
Депутати прийняли резолюцію після 19-годинних дебатів про безпекові ризики для Чехії.
Підтримали відповідний документ 84 депутати від ліберально-консервативної коаліції прем’єр-міністра Петра Фіали, 42 утрималися. Проти 17 голосів – переважно з партії Томіо Окамури “Свобода та пряма демократія”.
Окремо у документі акцентували на важливості продовження військової допомоги Києву, оскільки дії Москви супроводжуються скоєнням воєнних злочинів.
В інтересах Чеської Республіки, щоб Україна була незалежною, демократичною, вільною та міцно інтегрованою в міжнародні структури, – мовиться у документі.
У резолюції застерегли, що натомість припинення постачання військової техніки призведе до завоювання та розорення України російським терористичним режимом.
Нижня палата парламенту Чехії ще у листопаді 2022 року ухвалила резолюцію, в якій російський режим оголосили терористичним.
Раніше в Європейському Союзі заявили, що війна, розв’язана Росією проти України, – це “екзистенційна загроза безпеці ЄС”.
У лютому глава служби безпеки Швеції Шарлотта фон Ессен наголосила, що Росія становить основну міжнародну загрозу для безпеки країни, існує також підвищений ризик екстремістського насильства з боку ісламістів і ультраправих.
Вона зауважила, що Росія, а також Китай та Іран є головними загрозами для Швеції, і вони можуть спільно працювати над зміною поточної системи безпеки.
24 грудня 2023 року міністр оборони Фінляндії Антті Хякканен під час різдвяного привітання до миротворчих сил наголосив на широкомасштабному нападі РФ, зазначивши, що нині саме на фронті в Україні триває війна за майбутнє європейських країн.
- Стало відомо, що США та Європа намагаються забезпечити Україну великою кількістю боєприпасів, які знадобляться для тривалого контрнаступу проти Росії.
- Країни Європейського Союзу розглядають альтернативний план, аби проштовхнути необхідну допомогу для України в її боротьбі проти Росії, якщо Угорщина накладе вето на нинішній пакет у 50 мільярдів євро.
- Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель стурбований тим, що виборці будуть налякані та оберуть популістські партії до Європейського парламенту через війни, що тривають поряд.
Кількість загиблих унаслідок російського ракетного удару по Дніпропетровщині 24 червня зросла до 20 осіб.
Номінований президентом США Дональдом Трампом на посаду верховного головнокомандувача Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал-лейтенант Алексус Гринкевич заявив, що вірить у перемогу України у повномасштабній війні проти Росії.
Палата представників Конгресу США відхилила резолюцію, котру подав конгресмен-демократ Ел Грін, з закликом розпочати процедуру імпічменту президента Дональда Трампа.
Росія зможе зберегти нинішні масштаби бойових дій в Україні принаймні до 2027 року. Така оцінка можливостей Москви надана НАТО під час саміту в Гаазі.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна має значний прогрес щодо очищення українських земель від вибухонебезпечних предметів. Одночасно глава уряду акцентував увагу на викликах, які потребують реагування.