Швеція назвала Росію головною міжнародною загрозою безпеки для країни

Джерело: Reuters

Глава служби безпеки Швеції Шарлотта фон Ессен вважає, що Росія становить основну міжнародну загрозу для безпеки країни, існує також підвищений ризик екстремістського насильства з боку ісламістів і ультраправих.

Вона зауважила, що Росія, а також Китай та Іран, є головними загрозами для Швеції, і вони можуть спільно працювати над зміною поточної системи безпеки.

У серпні минулого року рівень терористичної загрози підвищено до 4 із 3 за п’ятибальною шкалою після інцидентів, коли були спалені Корани, що призвело до провокацій та погроз з боку джихадистських груп.

Згідно з заявою, служба безпеки вважає, що іноземні вороги Швеції можуть використовувати ультраправі та ісламістські групи як посередників для таємної діяльності, що загрожує безпеці.

Керівник оперативного відділу Служби безпеки, Фредрік Галльстрем, наголошує, що через висилку російських шпигунів з Заходу Москва змінює свою тактику і “використовує більш опортуністичні методи”.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.