Правляча партія Угорщини готова схвалити вступ Швеції до НАТО

Джерело: AP

Голосування у парламенті Угорщини стосовно ратифікації заявки Швеції на вступ до НАТО може відбутися вже 26 лютого, за словами високопоставленого члена правлячої партії країни “Фідес”.

Такий крок покладе край більш ніж 18-місячним затримкам зі схваленням шведської заявки з боку Угорщини.

У листі від 20 лютого до спікера парламенту голова партії “Фідес” Мате Кочиш закликав призначити голосування на день відкриття весняної сесії, яка розпочнеться 26 лютого.

Кочиш написав, що правляча партія, що неодноразово блокувала голосування з цього питання, вирішить підтримати заявку Швеції на приєднання до військового альянсу.

Нині Угорщина залишається єдиною з 31 члена НАТО, яка не ратифікувала заявку Швеції. Угорський уряд зіштовхується зі зростаючим тиском інших країн, оскільки прийняття нової країни до військового альянсу вимагає одностайного схвалення.

14 лютого міністр закордонних справ Швеції Тобіас Білльстрьом заявив про власні очікування, що Угорщина незабаром схвалить заявку країни на членство в НАТО.

Зауважимо, прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан запевнив генсека НАТО Єнса Столтенберга під час телефонної розмови, що уряд Угорщини підтримує членство Швеції у військовому альянсі.

Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до НАТО після того, як Росія вдерлася в Україну у лютому 2022 року. Тоді як членство Фінляндії закріпили минулого року, заявку Швеції затримали Туреччина та Угорщина.

Усі члени НАТО повинні схвалити заявки від країн, які бажають приєднатися до альянсу.

25 січня президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган офіційно схвалив ратифікацію Туреччиною членства Швеції в НАТО.

В Канзасі (штат США) у зоопарку популярна страусиха Карен, відома як “королева танців”, померла після того, як проковтнула ключі співробітника.

У “Сімпсонах” вперше за минулі роки вирішили “вбити” персонажа, котрий був на екрані з першого сезону. Це відбулось у 35 сезоні мультсеріалу, в епізоді “Cremains of the Day”.

Протягом дня, 24 квітня, російській війська здійснили шість обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 23 вибухи.

В середу ввечері, 24 квітня, в Миколаєві здетонували невідомі вибухові пристрої, внаслідок чого поранені п’ятеро співробітників ДСНС.

24 квітня Проект Постанови про звільнення Миколи Сольського з посади міністра аграрної політики та продовольства України.