Угорщина зняла блокування з нових санкцій ЄС проти Росії
Джерело: росЗМІ
Угорщина не має наміру накладати вето на 13-й пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії, оскільки з пакету вдалося виключити положення, що суперечать інтересам Угорщини, зазначив міністр закордонних справ країни Петер Сіярто за підсумками зустрічі із колегами з країн ЄС у Брюсселі.
На етапі підготовки 13-го пакету санкцій з нього вдалося виключити всі елементи, які б суперечили економічним інтересам Угорщини. Тому ми вважаємо, що з цього погляду використовувати вето не мало б сенсу, — заявив Сіярто, зазначивши, що на його думку, Європейський Союз ухвалює неправильне рішення.
Глава МЗС країни також додав, що Угорщина не блокуватиме виділення €5 млрд для Європейського фонду миру, кошти з якого спрямують на підтримку України, якщо саме частка Будапешта буде використана для інших цілей.
Зауважимо, раніше Угорщина виступила проти прийняття 13-го пакету санкцій ЄС проти Росії.
13 пакет санкцій спрямовано проти майже 200 осіб та організацій з Росії, Китаю та інших країн, що, як вважається, надають допомогу Москві у військових діях. Один з посадовців заявив, що Угорщина не погодилась з новими санкціями через включення китайських компаній у список.
Інший дипломат описав переговори як “плідний обмін думками”, натякнувши на блокування з боку Угорщини. Він повідомив, що угорський посол “попросив трохи більше часу для аналізу пропозицій”.
Додамо, 13-й пакет санкцій ЄС проти Росії має бути ухвалений міністрами закордонних справ ЄС у Брюсселі 19 лютого, але його зміст може змінитись. За даними ЗМІ, у ньому також можуть бути санкції проти Північної Кореї за надання Росії ракет, які вона використовує проти України.
- Після того, як Сполучені Штати запровадили санкції проти “тіньового флоту” Кремля, експорт російської нафти різко скоротився в середині листопада.
- З початку повномасштабного вторгнення в Україну, попри введені за це західні санкції, Росія отримала 549 мільярдів євро доходу від експорту викопного палива.
- Росія фактично втратила близько 40 мільярдів доларів, які їй вдалося заробити на продажу нафти в Індію за останні місяці. Вивести ці гроші з індійської фінансової системи виявилося неможливим.
- 14 грудня Конгрес США ухвалив законопроєкт щодо заборони закупівлі ядерного палива в Росії. Наразі документ має підписати президент США Джо Байден.
- Рада ЄС продовжила до 31 січня 2024 року, обмежувальні заходи, спрямовані на окремі сектори економіки РФ.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.