Угорщина зняла блокування з нових санкцій ЄС проти Росії

Джерело: росЗМІ

Угорщина не має наміру накладати вето на 13-й пакет санкцій Європейського Союзу проти Росії, оскільки з пакету вдалося виключити положення, що суперечать інтересам Угорщини, зазначив міністр закордонних справ країни Петер Сіярто за підсумками зустрічі із колегами з країн ЄС у Брюсселі.

На етапі підготовки 13-го пакету санкцій з нього вдалося виключити всі елементи, які б суперечили економічним інтересам Угорщини. Тому ми вважаємо, що з цього погляду використовувати вето не мало б сенсу, — заявив Сіярто, зазначивши, що на його думку, Європейський Союз ухвалює неправильне рішення.

Глава МЗС країни також додав, що Угорщина не блокуватиме виділення €5 млрд для Європейського фонду миру, кошти з якого спрямують на підтримку України, якщо саме частка Будапешта буде використана для інших цілей.

Зауважимо, раніше Угорщина виступила проти прийняття 13-го пакету санкцій ЄС проти Росії.

13 пакет санкцій спрямовано проти майже 200 осіб та організацій з Росії, Китаю та інших країн, що, як вважається, надають допомогу Москві у військових діях. Один з посадовців заявив, що Угорщина не погодилась з новими санкціями через включення китайських компаній у список.

Інший дипломат описав переговори як “плідний обмін думками”, натякнувши на блокування з боку Угорщини. Він повідомив, що угорський посол “попросив трохи більше часу для аналізу пропозицій”.

Додамо,  13-й пакет санкцій ЄС проти Росії має бути ухвалений міністрами закордонних справ ЄС у Брюсселі 19 лютого, але його зміст може змінитись. За даними ЗМІ, у ньому також можуть бути санкції проти Північної Кореї за надання Росії ракет, які вона використовує проти України.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.