Чехія планує постачати Україні 125 тисяч боєприпасів на місяць
Джерело: CNN Prima News
До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
Глава Міноборони нагадала, що минулого року Чехія посприяла постачанню в Україну близько 1,5 мільйона артилерійських боєприпасів різних калібрів. За словами Чернохової, кошти на закупівлю нової партії забезпечені приблизно до осені.
Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський на початку квітня повідомив, що до фінансування ініціативи долучилися Канада, Норвегія, Данія та Нідерланди. Нині доєднуються й інші країни, зокрема Бельгія, котра пообіцяла взяти участь в проєкті.
Ліпавський також заявив, що завдяки ініціативі Чехії артилерійська перевага Росії на фронті скоротилася на 500%.
Було 1:10, а зараз 1:2, — наголосив він. За його словами, мета Чехії на цей рік — постачати Україні 125 тисяч одиниць боєприпасів щомісяця.
На запитання, чи буде цьогоріч обсяг постачання більшим, ніж минулого року, Чернохова відповіла, що не прив’язуватиметься до жодних цифр.
Ми постачатимемо стільки боєприпасів, скільки зможемо знайти у світі. І наразі у нас є ресурси приблизно ще на 1,5 мільйона одиниць.
Подальше постачання залежатиме від того, чи вдасться залучити достатньо фінансування, аби оплатити закупівлю та швидко доправити боєприпаси в Україну.
Президент Чехії Петр Павел здивував прихильників України ініціативою щодо закупівлі боєприпасів. 7 березня 2024 року Павел повідомив, що країна зібрала необхідну суму для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України. У березні газета The Wall Street Journal писала, що Чехії вже вдалося придбати близько 800 тисяч артилерійських снарядів у постачальників з усього світу. Ще 700 тисяч снарядів Чехія зможе купити за наявності додаткових коштів.
Станом на сьогодні вже більш як двадцять країн приєдналися до чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України.
Раніше Канада дала сигнал, що готова підтримати ініціативу Чехії терміново постачити Україні сотні тисяч артилерійських снарядів з різних країн.
Згодом Франція та Нідерланди підтримали план закупівлі боєприпасів за межами Європи, щоб швидше передати вкрай необхідні снаряди в Україну, оскільки сили Києва продовжують боротися із наступом Росії.
Також прем’єр-міністр Бельгії повідомив, що країна виділить 200 млн євро на закупівлю боєприпасів для України.
Окрім того, стало відомо, що Литва сприятиме багатосторонній ініціативі Чеської Республіки щодо придбання та передачі Україні боєприпасів.
Німеччина вкладе сотні мільйонів в закупівлю артилерійських снарядів для оборони України проти Росії. Речник уряду Штеффен Гебештрайт оголосив у Берліні, що федеральний уряд приєднається до відповідної ініціативи Чехії.
Своєю чергою, Норвегія оголосила, що виділить близько 153 мільйонів доларів, які будуть спрямовані на ініціативу Чехії щодо закупівлі боєприпасів для України.
- Міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що обговорив із делегацією Міжурядової агенції оборонного співробітництва Чехії (AMOS) розширення оборонної співпраці.
- Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що країна розглядає створення нової ініціативи з закупівлі боєприпасів для ЗСУ і шукає підтримки інших країн ЄС.
- У міністерстві оборони Німеччини повідомили, що нададуть Україні 180 000 артилерійських боєприпасів як свій внесок в чеську ініціативу щодо закупівлі боєприпасів для України.
- Міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський заявив, що країна розглядає створення нової ініціативи з закупівлі боєприпасів для ЗСУ і шукає підтримки інших країн ЄС.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
Російські цивільні літаки, які мали замінити Boeing і Airbus після запровадження західних санкцій, суттєво подорожчали, хоча серійне виробництво досі не розпочалося. Про це свідчить протокол наради у мінтрансі РФ за участю представників авіакомпаній, держкорпорації РФ “Ростех”, Об’єднаної авіабудівної корпорації (ОАК) та Росавіації.
Під час обстрілу російськими дронами по Полтаві 3 липня загинув 21-річний Олександр Ляшик, котрий працював у Полтавській ОВА.
Заступника головнокомандувача Військово-морського флоту РФ генерал-майор Михайла Гудкова ліквідували на території Курської області, підтвердив губернатор Приморського краю РФ Олег Кожемяко.