Чехія та Данія постачатимуть Україні важку військову техніку
Джерело: Reuters
Міністерство оборони Чехії у четвер, 12 жовтня, повідомило, що Чехія та Данія спільно постачатимуть Україні важку військову техніку найближчими місяцями.
Зазначається, що постачання чеського виробництва, що фінансуються з бюджету Данії, включатимуть танки, бойові машини піхоти, ручну зброю та боєприпаси.
- Чехія дозволила Україні відкрити лінії виробництва власної розробки штурмової гвинтівки CZ BREN 2, яка в локальні версії отримає назву “Січ”. Про це заявив у межах Міжнародного Форуму оборонних індустрій у Києві заступник глави Міноборони Чехії Даніель Блажковец.
- Міністр оборони Данії Трольс Лунд Пульсен перед зустріччю в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі 11 жовтня заявив, що, ймовірно, Данія зможе передати Україні перший F-16 у першому кварталі 2024 року.
- З початку повномасштабної війни Чехія спорядила 45 тонн гуманітарної допомоги для енергосектору України.
- 19 вересня під час зустрічі у форматі “Рамштайн”, Чехію представляв заступник міністра оборони Даніель Блажковец, котрий підписав “Лист про наміри” з міністрами оборони Данії та Нідерландів. Угода дозволить надалі постачати Україні переважно чеське озброєння за фінансової підтримки Данії та Нідерландів.
- Міністерство оборони Данії прагне відновити виробництво боєприпасів після 55-річної перерви, щоб забезпечити внутрішні постачання.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.