Чехія уклала контракти на закупівлю перших 180 000 снарядів для України

Джерело: Financial Times

Чехія, у межах свої ініціативи щодо закупівлі снарядів для України, вже підписала контракт на придбання перших 180 000 боєприпасів.

“Ми працюємо над тим, щоб отримати ще 300 000 снарядів, і вже уклали контракти на перші 180 000. Вони будуть доставлені на український фронт найближчими місяцями”, — зазначив прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала.

Він наголосив, що досягти такого результату вдалось завдяки початковій підтримці Данії та Нідерландів, та підтримці близько 20 інших країн, які поступово приєднувались до чеської ініціативи.

Фіала нагадав, що від початку повномасштабного вторгнення РФ Чехія передала Україні більш як мільйон снарядів великого калібру.

Чеський прем’єр також зауважив, що зараз ЗСУ у критичній ситуації через нестачу боєприпасів.

“Це надзвичайно ускладнює утримання лінії фронту — тієї самої лінії, від якої залежить безпека і майбутнє всієї Європи. Росія, з іншого боку, має багато військових активів. За оцінками, росіяни мають п’ятикратну перевагу”, — зауважив він.

Водночас, запевнив Фіала, Захід усвідомлює небезпеку та допомагає Україні зброєю та снарядами, хоча й не так швидко, як потребує Україна.

“Наша оборонна промисловість поки що не в змозі задовольнити такий високий попит. Тому ми шукаємо нові шляхи подолання цих викликів. Відповіддю Чеської Республіки на це питання є ініціатива щодо боєприпасів”, — додав Петр Фіала.

Зауважимо, 7 березня президент Чехії Петр Павел повідомив, що країна зібрала необхідну суму для закупівлі 800 тис. артилерійських боєприпасів для України.

З прифронтових територій Сумщини евакуювали місцеву жительку разом з 12 собаками. Вона була єдиною мешканкою на своїй вулиці.

Фракція “Європейська Солідарність” у Київраді заявляє про посилення тиску з боку центральної влади на опозиційних депутатів. Про це повідомив депутат Київської міської ради від “ЄС” Олександр Погребиський у дописі на своїй Facebook-сторінці та в коментарі Буквам.

Посольство США в Києві попереджає про можливу масштабну повітряну атаку, яка може статися в будь-який момент протягом наступних кількох днів.

Президентка Мексики Клаудія Шейнбаум повідомила, що її країна подала до суду на компанію Google за те, що вона позначає Мексиканську затоку як “Американську” для користувачів зі США.

Після того, як міністерка освіти США оголосила, що Гарвард більше не отримуватиме федеральних грантів, у мережах з’явилося зображення, на якому нібито видно, як університет додає рукописні червоні позначки на документ, підкреслюючи граматичні помилки. Однак насправді це було лише жартом від користувача X, який зробив ці позначки заради жарту.