Чемність у ChatGPT коштує компанії десятки мільйонів доларів — OpenAI
Джерело: The Economic Times
Генеральний директор OpenAI Сем Альтман повідомив, що прояв чемності у спілкуванні з ChatGPT з використанням слів на кшталт “будь ласка” і “дякую”, щороку обходяться компанії у десятки мільйонів доларів.
“Будь ласка” й “дякую” — не просто ввічливість: ці слова призводять до додаткового навантаження на сервери, а отже й суттєвих витрат на енергію.
За словами Альтмана, такий пряв чемності збільшує обсяг обробки даних, що вимагає додаткових обчислювальних ресурсів і, відповідно, вищих витрат на енергію. Адже кожне зайве слово — це окремий фрагмент, який модель має “зрозуміти”, “усвідомити” й на який потрібно відповісти, витрачаючи потужності серверів.
Відповідну інформацію він озвучив у відповідь на допис користувача у соцмережі X, котрий поцікавився, чи справді ввічливі слова збільшують споживання електроенергії ШІ-моделлю. Альтман відповів: “десятки мільйонів доларів — витрати недаремні”.
Він наголосив, що не шкодує про такий “побічний ефект”. Ввічливість, на його думку, формує більш людяний стиль взаємодії зі штучним інтелектом — і це того варте.
Так, це дорого. Але ми все одно хочемо, щоб взаємодія з ШІ була якомога більш природною і приємною, — додав гендиректор.
- Компанія OpenAI планує випустити ранню версію нової функції ChatGPT, яка дозволить користувачам планувати прості завдання “на потім”.
- Чат-бот на основі штучного інтелекту ChatGPT тепер може говорити з користувачами голосом Санта-Клауса. Така функція буде доступна лише до кінця року.
- OpenAI анонсував інтеграцію веб-пошуку в ChatGPT, що дозволяє користувачам отримувати актуальні відповіді з посиланнями на перевірені джерела. Функція доступна для користувачів ChatGPT Plus, Team, і поступово впроваджується для безплатних облікових записів.
- ChatGPT, який надає доступ до новин через інтернет-пошук, почав пропонувати росіянам інформацію з підконтрольних Кремлю російських медіа.
Протягом чотирьох днів Індія та Пакистан вели найінтенсивніші бої за минулі десятиліття: у хід пішли винищувачі, ракети та ударні дрони. Все завершилося так само раптово, як і почалося — перемир’ям, досягнутим завдяки дипломатичному марафону та телефонним переговорам.
У Лівії розпочалися жорсткі бої між збройними угрупованнями з Місрати та Тріполі. На вулиці міста вивели бронетехніку та танки. Загострення почалося після вбивства польового командира Абдула Гані аль-Кіклі (Геніва). Міністерство внутрішніх справ закликало цивільних залишатися вдома.
Попри західні санкції, Російська Федерація продовжує отримувати імпортну будівельну і важку техніку — бульдозери, екскаватори, грейдери, трактори, крани й ратраки. Цього разу постачання здійснюються через територію Грузії.
Як свідчать результати дослідження ринку праці, проведеного спільно швейцарською організацією Helvetas Swiss Intercooperation, Державною службою зайнятості та Федерацією роботодавців України, до рейтингу найбільш потрібних серед роботодавців в Україні потрапили переважно робітничі професії.
12 травня суд у Лондоні засудив майже до 11 років позбавлення волі лідера російського шпигунського угруповання у Великій Британії, яке здійснювало стеження для Кремля.