Через бойові дії та з інших причин без електроенергії залишається 359 населених пунктів
Джерело: “Укренерго”
Станом на 1 лютого – через бойові дії та з інших причин – без електроенергії залишається 359 населених пунктів по всій території України.
Вночі російські масовані обстріли завдали значних пошкоджень обладнанню “Херсонобленерго”. В місті Херсон знеструмлено понад 69 тисяч споживачів. Тривають аварійно-відновлювальні роботи.
Також після нічних обстрілів по області знеструмлено 8 населених пунктів – понад 3,8 тис. споживачів.
Крім того, є нові пошкодження через обстріли в мережах Дніпропетровської, Донецької, Миколаївської, Харківської областей.
З технологічних причин є знеструмлення в Дніпропетровській та Сумській областях.
Вчора, 31 січня, добовий максимум споживання зафіксовано ввечері, близько 18:00. Він був на 1,2% нижчим, ніж у вівторок, 30 січня.
Сьогодні станом на 9:40 рівень споживання на 1% вищий, ніж в цей самий час вчора. Причина – хмарність в деяких регіонах заважає роботі на максимальній потужності дахових сонячних електростанцій в домогосподарствах, і вони збільшують обсяги споживання електроенергії з мережі.
Попри потепління, зима триває і загальний рівень споживання залишається високим. Тому в “Укренерго” закликали українців споживати електроенергію ощадливо.
Водночас електроенергії, виробленої електростанціями всіх видів, вистачає для забезпечення енергопостачання всіх юридичних та побутових споживачів. Виникнення дефіциту в енергосистемі не передбачається.
Протягом доби на теплових електростанціях в аварійний та поточний ремонт вийшли 3 енергоблоки.
Імпорт електроенергії здійснюється в ранкові та вечірні години з Польщі та у вечірні – зі Словаччини. Загальний обсяг 2 815 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 595 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1700 МВт.
Експорт сьогодні відсутній.
- Завдяки стабільній роботі енергосистеми взимку споживання електроенергії українською промисловістю зросло на понад 37%.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Росія знову може вдатися до енергетичного терору та систематичних атак на українські енергетичні об’єкти.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що енергосистема працює стабільно в умовах морозів, однак закликав українців до ощадливого споживання електроенергії.
22 червня в Україні відзначають День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни. Ця дата присвячена пам’яті мільйонів українців, які загинули під час воєн і збройних конфліктів.
Триває 1580-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягнули понад 1,3 млн осіб.
У ніч на 21 червня українські сили завдали ударів по об’єктах військової логістики, нафтової інфраструктури та системах протиповітряної оборони РФ. Про це повідомив президент України Володимир Зеленський.
Голова окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов повідомив, що на півострові повністю зупинений продаж пального приватним особам та недержавним підприємствам.
Унаслідок російських обстрілів на Херсонщині за минулу добу загинула одна людина, ще дев’ятеро дістали поранення.