Через бойові дії та з інших причин без електроенергії залишаються 450 населених пунктів

Джерело: “Укренерго”

Станом на 17 жовтня – через бойові дії та з інших причин – без електроенергії залишаються 450 населених пунктів по всій території України. Зокрема, через несприятливі погодні умови без світла – три населені пункти.

Зокрема, дощ та вітер частково знеструмили три населені пункти в Кіровоградській області.

Внаслідок ворожих обстрілів є пошкодження в мережах обленерго в Дніпропетровській, Донецькій, Херсонській, Харківській областях. У Дніпропетровській області станом на ранок енергоживлення споживачів відновлено. В інших областях аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Вчора, 16 жовтня, середньодобова температура була на майже на 6 °C нижчою, ніж у попередній робочий день, п’ятницю, 13 жовтня (8°C проти 13,9°C).

Добовий максимум споживання 16 жовтня зафіксовано вдень, об 11:40. Причина – збіг двох факторів: відчутне похолодання протягом доби та початок робочого тижня. Показник максимуму вчора був на 5,4% вищим за добовий максимум п’ятниці.

Загалом станом на сьогодні електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб побутових та юридичних споживачів під час опалювального періоду.

Сьогодні імпорт електроенергії здійснюється лише протягом однієї години ввечері з Молдови. Загальний обсяг 10 МВт·год.

Експорт здійснюється до Словаччини та Молдови в нічні та денні години (період активної роботи сонячних електростанцій) з загальним обсягом 3829 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 398 МВт.

Станом на ранок 24 травня у Середземному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один носій крилатих ракет “Калібр”.

У 2024 році Україна розраховує залучити ще три транші обсягом $4,5 млрд за програмою МВФ Механізму розширеного фінансування (Extended Fund Facility – EFF).

Протягом доби російські армійці обстріляли Херсонську область, внаслідок чого пошкоджено 11 приватних будинків.

Представники України та Норвегії завершили роботу над текстом угоди про гарантії безпеки. Сторони планують підписати документ “за першої можливості”, запевни президент Володимир Зеленський.

Очільник Харкова Ігор Терехов повідомив, що у місті мають намір збудувати безпечне підземне містечко за 225 мільйонів євро.