Через бойові дії та з інших причин без світла залишається 431 населений пункт

Джерело: “Укренерго”

Станом на 1 листопада – через бойові дії та з інших причин – без електроенергії залишається 431 населений пункт по всій території України.

Зокрема, через наслідки негоди без електроенергії залишається 11 населених пунктів у Житомирській та Закарпатській областях.

Через ворожі обстріли є пошкодження в мережах обленерго в Донецькій, Харківській, Полтавській, Херсонській, Сумській, Чернігівській областях. Аварійно-відновлювальні роботи проводяться в залежності від ситуації з безпекою та з дозволу військових.

Вчора, 31 жовтня, середньодобова температура була на 1°C вищою, ніж у понеділок 30 жовтня (15°C проти 14°C). Вечірній максимум споживання електроенергії був на 0,3% нижчим за цей показник у понеділок 30 жовтня.

Крім того, вчора в енергосистемі зафіксовано профіцит – надлишок виробленої електроенергії. Причина – активна робота електростанцій на ВДЕ у сонячний та вітряний день.

Щоб зберегти баланс між споживанням та виробництвом й уникнути обмеження роботи електростанцій на ВДЕ НЕК “Укренерго”звернувся до польського оператора енергосистеми PSE із запитом на надання аварійної допомоги у вигляді термінової закупки надлишків української електроенергії протягом 3 денних годин загальним обсягом 690 МВт*год. Це допомогло уникнути зайвих витрат на компенсацію обмеження роботи об’єктів ВДЕ.

Сьогодні електроенергії, виробленої українськими електростанціями, достатньо для забезпечення потреб всіх побутових та юридичних споживачів.

В “Укренерго” не бачать підстав для обмежень в енергосистемі, якщо не буде нових обстрілів. Ліміти споживання не запроваджувались.

Сьогодні імпорт електроенергії здійснюється в вечірні години (період максимального споживання) з Молдови та Польщі. Загальний обсяг 2 456 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 459 МВт.

Експорт здійснюється до Молдови в денні (період активної роботи електростанцій на ВДЕ) та нічні години (добовий мінімум споживання) та загальним обсягом 1 120 МВт·год, з максимальною потужністю в окремі години до 182 МВт.

Протягом доби російські армійці 18 разів вдарили по житлових масивах Донецької області, загалом область зазнала 1 843 удари, внаслідок чого поранень зазнало троє осіб.

Кіберфахівці Служби безпеки викрили ще одну прихильницю рашизму, яка співпрацювала з російськими окупантами після захоплення Харківщини.

Станом на ранок 1 березня у Чорному морі російські окупанти утримують на бойовому чергуванні один корабель, носіїв крилатих ракет “Калібр” немає.

У ніч на 1 березня українські захисники знищили чотири ударні безпілотники типу “Shahed”, які намагалися атакувати Україну.

Протягом доби російські армійці обстріляли 11 населених пунктів у Запорізькій області, внаслідок чого одна особа загинула, ще одна – зазнала поранень.