Через глобальне потепління кількість щурів у містах світу стрімко зростатиме – дослідження
Джерело: The Guardian
Дослідження показали, що через глобальне потепління у містах в різних куточках світу кількість щурів стрімко зростає.
Дослідники вивчали дані 16 міст світу і з’ясували, що найбільший приріст гризунів зафіксовано у Вашингтоні, Сан-Франциско, Торонто, Нью-Йорку та Амстердамі.
У решті 11 міст спостерігались “значні тенденції до збільшення чисельності щурів”, мовиться у дослідженні, опублікованому у журналі Science Advances. Фахівці наголосили, що такі тенденції, найімовірніше, зберігатимуться.
Зазначається, що після аналізу повідомлень про випадки зараження та повідомлень про побачених щурів у громадських місцях з’ясувалось, що за останні десять років популяція щурів збільшилась на 390% у Вашингтоні, на 300% у Сан-Франциско, на 186% у Торонто та на 162% у Нью-Йорку.
Деяких інших великих міст, таких як Лондон та Париж, немає у дослідженні, але це лише тому, що ці міста не надали потрібних для вивчення даних. Водночас фахівці наголосили, що результати їхнього дослідження стосуватимуться багатьох великих міст у світі.
“Не було жодних підґрунть очікувати, що в інших містах буде по-іншому”, – сказав один з авторів дослідження Джонатан Річардсон.
Повідомляється, що у канадському Торонто почався “справжній щурячий шторм” і мешканці міста спостерігають за різким збільшенням гризунів.
“Коли ви йдете вулицями Торонто, під вашими ногами, глибоко у каналізаційній системі, є місце, де кишить щурами. Ми все частіше змиваємо їх на відкриті території – або через будівництво, чи через паводки – і їм потрібно кудись подітись”, – сказала ентомологиня Еліс Сініа.
У 2023 році на гарячу лінію Торонто надійшло 1600 дзвінків пов’язаних зі щурами, тоді як у 2019 році таких було 940.
“Але реальність така, що ми не знаємо, наскільки велика ця популяція, тому ніхто ніколи насправді її не вивчав”, – додала Сініа.
Інші міста, де зростає популяція щурів – Окленд, Баффало, Чикаго, Бостон, Канзас-Сіті та Цинциннаті. Дослідження було зосереджено на містах США, а також Амстердамі, Торонто і Токіо, оскільки ці міста зібрали схожі дані щодо ситуації зі щурами.
Одним з факторів збільшення популяції щурів є глобальне потепління. Щурам важче вижити у холодну пору року, але при високих температурах вони можуть розмножуватись більшу частину року і довше здобувати для себе їжу.
Холодні зими у Торонто довгий час були свого роду природними контролерами за щурами, адже взимку гинула низка гризунів. Але зараз, коли у світі стає спекотніше, щурі та інші види гризунів активно розмножуються.
Той факт, що кількість щурів найактивніше зростала у містах, де найбільше відчувалось потепління, став “найпохмурішим результатом дослідження”, сказав Річардсон.
Щурі завдають збитків на мільярди доларів, вони проникають у різні будівлі і можуть передавати щонайменше 60 захворювань людям. Вони також впливають на екологію інших видів: у містах, де переважають щурі, вони завдають великих збитків біорізноманіттю.
Дослідження свідчать, що люди, які часто бачать щурів, мають слабше психічне здоров’я.
Згідно з даними, у глобальному масштабі боротьба зі щурами обходиться у близько 500 млн доларів щорічно.
Водночас дослідження виявило, що у таких містах як Токіо, Луїсвілл та Новий Орлеан кількість щурів зменшилась.
На думку Річардсона, у Токіо досягти цього вдалось завдяки культурним нормам та чистоті, оскільки люди швидко повідомляли у відповідні служби, якщо бачили щурів. У Новому Орлеані, до прикладу, проводили заходи про те, як запобігти зараженню.
“Можливо, з цих міст можна вивчити важливі уроки”, – сказав Річардсон.
Дослідники стверджують, що найкраща боротьба зі щурами – зробити так, щоб місто було некомфортним для них. Наприклад, викидати сміття у контейнери, а не в мішки серед вулиці.
Попри те, що низку досліджень зазвичай здійснюють на лабораторних щурах, про міських щурів мало відомостей.
“Нам потрібно знати, яку битву ми ведемо. Практично кожне місто оголошує, що веде війну зі щурами”, – зауважив Річардсон.
- У Нью-Йорку хочуть зменшити народжуваність щурів, вводячи гризунам протизаплідні засоби.
У Фінляндії школяра не пустили разом з іншими дітьми на екскурсію в атомну електростанцію Олкілуото, бо той мав російське громадянство.
Європейський центральний банк (ЄЦБ) обирає дві теми редизайну банкнот євро. На них можуть з’явитись або знакові особистості, або річки та птахи.
Троє поліціянтів загинули внаслідок ворожої атаки по Юнаківській громаді на Сумщині.
1-ша окрема танкова бригада бере участь у відбитті російської агресії з 2014 року. З початком…
Збройне угрупування ХАМАС передало трьох ізраїльських заручників.